Novinka prináša vylepšenia fotoaparátov a to najmä z hľadiska záznamu videa.

Huawei P40 Pro je nová vlajková loď spoločnosti Huawei. Na Slovensku sa bude predávať za 999 eur a je to najlepšie vybavený model radu P40, ktorý bude oficiálne v predaji na našom území. Už tradične ponúka prémiový hardvér s technológiami, ktoré patria k absolútnej špičke na dnešnom trhu so smartfónmi. Na druhej strane, tento telefón neobsahuje Google služby a to môže byť pre niekoho výrazné obmedzenie.

Vlajkové lode radu Huawei P boli vždy zamerané na kvalitu mobilnej fotografie. Rovnako je tomu aj v prípade P40 Pro, avšak tento telefón sa môže pochváliť aj výrazne lepšou kvalitou záznamu videa a to je vlastnosť, po ktorej fanúšikovia značky Huawei volali už niekoľko rokov.

Pozrite si videorecenziu na Huawei P40 Pro:

Vypočujte si náš podcast o nových smartfónoch Huawei P40 a Huawei službách. Dá sa žiť bez Googlu?

Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro

Nádherný dizajn a najkrajší zadný fotoaparát na trhu

Huawei P40 Pro má nádherný dizajn. 6,58-palcový OLED displej je zaoblený po všetkých štyroch stranách. Vizuálne to pôsobí štýlovo, aj keď je pravda, že zaoblenie na hornej a spodnej hrane sme si ani neuvedomovali a keď máte telefón v ochrannom púzdre, tak sa zakrivenie prakticky stratí. Zaoblenie po bočných hranách je tradičné, nie je tak prehnané ako v prípade Mate 30 Pro.

Displej ponúka rozlíšenie 1200 × 2640 pixelov a obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. Rozlíšenie aj frekvenciu si môžete v prípade potreby znížiť v nastaveniach. S kvalitou displeja sme spokojní, v porovnaní s minuloročným modelom P30 Pro sme si všimli okamžite rozdiel. Obrazovka v P40 Pro je jasná a ponúka živé zobrazenie farieb a vynikajúce pozorovacie uhly. Na prvý pohľad je zrejmé, že ide o prémiový displej.

V obrazovke sa nachádza zabudovaná duálna predná kamera aj s infračerveným senzorom. Hlavný senzor má rozlíšenie 32 Mpx, pomocný senzor je typu ToF na meranie 3D hĺbky scény. V kombinácii s infračerveným senzorom umožňuje telefón bezpečné odomykanie tvárou a v noci si už nepotrebuje pomáhať rozsvietením displeja, čo bola vlastnosť, ktorá nás niekedy pri používaní P30 Pro mierne iritovala. Predný fotoaparát predstavuje jedno z najvýraznejších vylepšení v porovnaní s P30 Pro, podrobnejšie sa mu budeme venovať v samostatnej časti recenzie o fotení.

Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro a duálny predný fotoaparát s infračerveným senzorom

V displeji nájdete aj reproduktor, ktorý je určený na telefonovanie a snímač odtlačkov prstov. Ten sa opäť posunul o niečo vyššie, je približne na rovnakom mieste, ako bol v prípade Mate 20 Pro. Podľa Huawei je nový senzor odtlačkov prstov rýchlejší, avšak v porovnaní s P30 Pro sme si prakticky nevšimli rozdiel. K jeho spoľahlivosti nemáme pripomienky.

Huawei P40 Pro má sklo na prednej aj zadnej strane, spája ich kovový rámik. Výrobca nedefinuje typ ochranného skla, predpokladáme, že využíva vlastnú technológiu. Na bočnej hrane sa nachádza napájacie tlačidlo a tlačidlá na reguláciu hlasitosti. Na spodnej hrane nájdete USB-C port a hlavný reproduktor na multimédiá. P40 Pro má odolnosť voči vode a prachu na úrovni IP68.

Zadná strana vyzerá nádherne a v prípade bielej farebnej verzie je celkové prevedenie doslova luxusné. Chrbát telefónu má v tomto prípade mierny nádych ružovej farby, ktorý sa prejavuje v závislosti od lomu svetla. Kombinácia bielej zadnej strany a čierneho zadného fotoaparátu funguje skvelo a ešte viac púta pozornosť na samotný fotoaparát. Ten má rovnaké zloženie a umiestnenie senzorov ako P30 Pro, avšak vďaka novému dizajnu fotoaparátu pôsobí P40 Pro prémiovejším dojmom. Subjektívne považujeme dizajn zadného fotoaparátu v P40 Pro za najkrajší na trhu, aj keď ide v princípe iba o ďalší obdĺžnik s fotografickými senzormi.

P40 Pro sa pohodlne drží v ruke, nešmýka sa a displej aj zadná strana veľmi dobre odolávajú odtlačkom prstov. Reprodukciu zvuku pri multimédiách zabezpečuje prakticky iba spodný reproduktor a hoci je maximálna hlasitosť na dobrej úrovni, stereo reprodukcii sa celková kvalita zvuku logicky nevyrovná. To je však vlastnosť, ktorá sa vytráca z výbavy telefónov, keďže výrobcovia preferujú zmenšovanie rámikov okolo displeja.

Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro má nádhernú zadnú stranu a štýlový dizajn zadného fotoaparátu

Recenzia je rozdelená do štyroch častí:

1. strana: Úvod a dizajn
2. strana: Android bez Google služieb a fotoaparáty
3. strana: Záznam videa a fotografie, ktoré sme odfotili pomocou P40 Pro
4. strana: Verdikt a technické parametre

Vypočujte si náš podcast o nových smartfónoch Huawei P40 a Huawei službách. Dá sa žiť bez Googlu?

Dotyk môžete počúvať zadarmo cez: Apple podcasty | Google podcasty | Spotify | Google Music|Podbean

Všetky diely podcastu Dotyk nájdete tu.

1 2 3 4

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit