Huawei testuje kvapalinový objektív s celkom novými možnosťami

0

Použiť sa má vo vlajkových lodiach roka 2021.

Nová správa pochádzajúca priamo z Číny tvrdí, že Huawei je v záverečnej fáze testovania takzvaného kvapalinového (tekutého) objektívu, ktorý má do značnej miery vylepšiť stabilizáciu obrazu a časy zaostrenia. V skutočnosti sa čas zaostrenia zníži na pár milisekúnd, zodpovedajúcich času zaostrenia ľudského oka.

Táto technológia sa vraj použije pre teleobjektívy, takže namiesto pohybu objektívov modul zmení tvar kvapaliny prostredníctvom meniaceho sa napätia, aby usmerňoval svetlo. Ako bonus bude implementácia v porovnaní s tradičnými technológiami odolnejšia aj voči nárazom.

Podľa renomovaného čínskeho zdroja bude nový typ objektívu fungovať so zatiaľ nepredstaveným snímačom Sony IMX782 a bude sa primárne používať v teleobjektívoch. 

Na možnosti tejto zostavy sme už teraz zvedaví.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Búrame mýty: Sú naozaj Huawei telefóny bez Google služieb nepoužiteľné? (VIDEO TOUCHIT)

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár