Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Hyundai na nitrianskom autosalóne (3.-6. október 2019) predstaví v slovenskej premiére nový IONIQ Electric a SUV KONA HybridSúčasťou expozície je aj takmer kompletné aktuálne portfólio značky, vrátane rady i20, i30, športových vozidiel N a SUV KONA, Tucson a Santa Fe. Lákadlom je florbalové ihrisko ako súčasť Hyundai expozície, prostredníctvom ktorého značka vyjadruje svoju podporu slovenskému ženskému florbalu. Návštevníci autosalónu sa môžu tešiť na možnosť vyskúšať si vozidlá Hyundai na testovacích jazdách a vyhrať VIP zájazd na zápas futbalového klubu FC Chelsea.

Od štvrtku 3. októbra do nedele 6. októbra 2019 majú nielen obyvatelia Nitry možnosť naživo sa zoznámiť s najaktuálnejšími novinkami z oblasti automobilizmu a dopravy. Hyundai na nitrianskom autosalóne nechýba ani tento rok a rovnako ako v minulosti, aj tentoraz si pre návštevníkov prichystal viacero atraktívnych noviniek a sprievodných aktivít.

Jedenástka modelov, dve e-novinky

Hyundai, ktorý má svoj stánok v samostatnej hale B, vystavuje až 11 vozidiel. V štyroch zónach majú návštevníci možnosť bližšie spoznať najpredávanejšie modely z rady „i“ (i20, i20 Active, i30 kombi), vysokovýkonné N-ká, resp. športovo ladený N Line (i30 N, i30 Fastback N, i30 N Line), kompletnú zostavu na Slovensku predávaných SUV (Kona, Tucson, Santa Fe) a dve novinky. Tými sú nový elektrický IONIQ, ktorý prináša okrem osvieženého dizajnu a nových bezpečnostných systémov najmä väčšiu kapacitu batérie a dojazd až 311 km, a prvé hybridné SUV z dielne Hyundai, známy model Kona v prevedení Hybrid. Na viaceré modely zároveň Hyundai pripravil atraktívne cenové zvýhodnenie v podobe autosalónového bonusu.

Hyundai fandí florbalu

Netradičným prvkom stánku je florbalové ihrisko, ktoré tvorí organickú súčasť expozície značky Hyundai na autosalóne v Nitre. Slovenský Hyundai sa stal v roku 2019 exkluzívnym partnerom ženskej florbalovej reprezentácie a zároveň generálnym partnerom najvyššej ženskej florbalovej ligy, ktorá nesie názov Hyundai extraliga žien. Týmto krokom sa Hyundai hlási k podpore tohto športu na Slovensku a zároveň prináša do svojho stánku nevšedný interaktívny prvok zábavy pre malých aj veľkých. Návštevníci si môžu počas celého autosalónu „vystrieľať“ zaujímavé výhry a v sobotu 5.10. od 14:00 dokonca trénovať streľbu na bránku pod dohľadom hráčok extraligových florbalových klubov Hyundai extraligy žien z Nitry a Partizánskeho. Účasť na florbalovej šou prisľúbil aj Maťo Homola, ambasádor N-modelov Hyundai a popredný slovenský automobilový pretekár.

Testovacie jazdy so súťažou o VIP výlet na FC Chelsea

Vystavením vozidiel a florbalovými aktivitami však sprievodný program Hyundai na nitrianskom autosalóne nekončí. Rovnako ako po minulé roky, aj tento raz majú návštevníci možnosť bezplatne vyskúšať najnovšie vozidlá Hyundai na testovacích jazdách. Na skúšobné jazdy je pripravená flotila 12 vozidiel, vrátane ostrého Fastbacku N, obľúbeného Tucsonu, rodinného Santa Fe a výstavných premiér – nového IONIQ-u EV a KONA Hybrid. Absolventi testovacích jázd budú zaradení do žrebovania o exkluzívny VIP zájazd na domáci zápas anglického futbalového veľkoklubu FC Chelsea Londýn.

Hyundai oficiálne otvorí svoju účasť na nitrianskom autosalóne tlačovou konferenciou, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 3.10. o 10:00 v hale B.

Viac o Hyundai IONIQ Electric

Hyundai predstavil nový IONIC Electric a KONA Hybrid. Pridal k tomu aj aplikáciu na diaľkové ovládanie auta. Ako to bude na Slovensku? (Video TOUCHIT)

Značky: