IBM investuje v priebehu desiatich rokov 240 miliónov dolárov do spoločného MIT-IBM Watson laboratória umelej inteligenice, ktoré vytvorí v spolupráci s americkou spoločnosťou Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Laboratórium bude vykonávať výskum základnej umelej inteligencie a bude sa snažiť podporovať vedecké objavy, ktoré odhalia potenciál umelej inteligencie.

Cieľom spolupráce je zlepšiť hardvér, softvér a algoritmy umelej inteligencie súvisiace s jej schopnosťou učenia sa a inými oblasťami, ako aj zvýšiť vplyv umelej inteligencie v oblasti zdravotnej starostlivosti a kybernetickej bezpečnosti, a preskúmať ekonomické a etické dôsledky umelej inteligencie na spoločnosť.

Nová laboratórium bude jednou z najväčších dlhodobých spoluprác v oblasti umelej inteligencie medzi univerzitami a priemyslom. Umožní plné využitie talentov viac ako 100 vedcov, profesorov a študentov umelej inteligencie na spoločnom výskume v laboratóriu IBM Research Lab v americkom Cambridge, susediacom s areálom MIT.

Laboratórium budú spolu viesť viceprezident spoločnosti IBM pre výskum umelej inteligencie Dario Gil a Anantha P. Chandrakasan, dekanka strojníckej fakulty MIT.

Značky: