Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nová verzia operačného systému My Cloud OS 3 vkladá kontrolu obsahu do rúk používateľom a umožňuje lepšie zdieľanie fotografií, zálohovanie a synchronizáciu.

Spoločnosť  WD predstavila významné vylepšenia rady osobných zariadení WD pre ukladanie dát My Cloud vrátane nového, prepracovaného operačného systému My Cloud OS 3, sady SDK (Software Developer Kit), ktorá umožňuje lepšiu integráciu aplikácií a osobné cloudové úložisko My Cloud Mirror s dvomi diskami, ktoré ponúka väčšiu pamäť a rýchlejší výpočtový výkon než predchádzajúca generácia.

MyCloudOS3_PRN_R00_nowat

Operačný systém My Cloud OS 3 spoločnosti WD je vybavený intuitívnym používateľským rozhraním ponúkajúcim bohaté možnosti zdieľania obsahu, zálohovania a synchronizácie, ktoré pozdvihujú ponuku osobného cloudu NAS pri súčasnom zachovaní súkromia a kontroly, čo je typické pre osobné cloudová zariadenia, ktoré sú fyzicky umiestnené v domácnosti alebo kancelárii.

„Vieme, že najvyššou hodnotou našich zákazníkov v oblasti osobného cloudu je ich osobný obsah, a že zálohovanie počítačov, smartfónov a tabletov a centralizácia digitálneho obsahu na vlastných systémoch My Cloud im dodáva pocit bezpečia. Hovoria nám, že dôverujú ochrane súkromia, kontrole a prístupu odkiaľkoľvek, ktoré im poskytujeme prostredníctvom operačného systému My Cloud,“ uviedol Jim Welsh, výkonný viceprezident a generálny manažér divízie Content Solutions v spoločnosti WD, a dodáva: „Používatelia operačného systému My Cloud OS 3 môžu teraz svoj digitálny svet spravovať ľahšie ako kedykoľvek predtým.“

WD_My_Cloud_Mirror_new_gen_nowat

My Cloud OS 3 ponúka nové výkonné možnosti pre fotografie a video prostredníctvom dvoch nových používateľských prostredí:  MyCloud.com a aplikácie My Cloud Albums. Web MyCloud.com používateľom ponúka globálny prístup k ich systému My Cloud prostredníctvom intuitívneho používateľského rozhrania webového prehliadača a umožňuje spoluprácu na súboroch, komplexné riadenie prístupu a zobrazenie galérie fotografií a videa. Aplikácia My Cloud Albums bude koncom septembra k dispozícii ku stiahnutiu v obchodoch iTunes a Google Play. Používateľovi systému My Cloud OS 3 umožňuje odoslať odkaz na spoločné umiestnenie, alebo „album“, v systéme My Cloud všetkým priateľom a rodine.

Nová funkcia WD Sync operačného systému My Cloud OS 3 synchronizuje dáta z viacerých počítačov a notebookov a zabezpečuje aktualizáciu dôležitých súborov a ich dostupnosť z takmer ľubovoľného zariadenia. Nový operačný systém používateľom umožňuje nastavenie automatického zálohovania zložky fotografií v smartfónoch a tabletoch a ponúka nový prenosový nástroj, ktorý používateľom umožní ľahké a rýchle presunutie súborov do zariadenia My Cloud. Operačný systém podporuje taktiež zariadenie Chromebook a Chromecast.

WD_My_Cloud_OS3_a

Ako súčasť uvedenia operačného systému My Cloud OS 3 spoločnosť WD predstavila sadu SDK pre zariadenie My Cloud a rozhranie My Cloud API, ktoré vývojárom umožňujú vytvárať nové rozšírené funkcie a možnosti pre ekosystém zariadení osobných cloudových úložísk My Cloud. Sada SDK pre zariadenie My Cloud je založená na technológii otvorenej platformy Docker™ a umožňuje vývojárom ľahký prístup a spoluprácu pri vytváraní prispôsobených riešení. Medzi partnermi, ktorí už vyvíjajú rozšírenie a funkcie založené na novej sade SDK, patrí spoločnosti Plex a Milestone.

Okrem nových aktualizácií softvéru spoločnosť WD predstavila i novú verziu zariadenia osobného cloudového úložiska My Cloud Mirror s dvomi pevnými diskami nastavenými do režimu zrkadlenia (pole RAID 1). Tým je zabezpečené ukladanie obsahu na jeden disk a jeho automatické kopírovanie na druhý disk. Osobné cloudové úložisko My Cloud Mirror obsahuje nové funkcie ohlásené v systéme My Cloud OS 3 a ďalej vylepšený procesor a 1GB pamäť RAM pre rýchlejší prenos súborov a podporu aplikácií.

wdfMyCloud_Mirror_G2_nowat

Účastníci výstavy IFA v Berlíne (4.–9. septembra 2015) môžu navštíviť stánok spoločnosti WD (č. 103) v hale 11.2 na berlínskom výstavisku ExpoCenter, kde si môžu prehliadnuť a vyskúšať nový operačný systém My Cloud OS 3, sadu SDK pre zariadenie My Cloud a rozhranie My Cloud API.

Cena a dostupnosť

Operačný systém My Cloud OS 3 od spoločnosti WD bude k dispozícii k bezplatnému stiahnutiu na konci mesiaca na aktuálnych zariadeniach osobného cloudového úložiska My Cloud. Medzi zariadenia My Cloud podporujúce nový operačný systém vo verzii 3 patrí: My Cloud, My Cloud Mirror, My Cloud Expert rady EX2/EX4, My Cloud Expert rady EX2100/EX4100 a My Cloud Business rady DL2100/DL4100. Zákazníci si môžu stiahnuť taktiež novú mobilnú aplikáciu My Cloud spoločnosti WD, ktorá je teraz k dispozícii v obchodoch iTunes a Google Play. Všetky zariadenia My Cloud spoločnosti WD sú dnes k dispozícii v obchode spoločnosti WD na adrese wdstore.com a u vybraných maloobchodníkov a distribútorov. Prístup k sade SDK pre zariadenie My Cloud a rozhranie My Cloud API bude zainteresovaným vývojárom k dispozícii koncom septembra.

Výrobcom doporučená maloobchodná cena (MSRP) zariadení My Cloud Mirror je následujúca: 4 TB 309,99 USD, 6 TB 379,99 USD, 8 TB 429,99 USD. Zariadenie je možné už dnes predobjednať v obchode spoločnosti WD na adrese wdstore.com a u vybraných maloobchodníkov a distribútorov od 30. septembra.