Ovládače pre grafické karty Intel sú odomknuté. Dobrá správa pre notebooky

0

Dobrá správa, bude to znamenať koniec čakania?

Situáciu so zamknutím ovládačov OEM určite poznáte, možno nie úplne priamo. Keď Intel vydá nové grafické ovládače pre svoju integrovanú grafickú kartu, je to dobrá správa.

Vy však musíte čakať na overenie ovládačov od vášho výrobcu notebooku. Najčastejšie to znamená niekoľkomesačný sklz, potrebu stiahnuť ovládače zo stránky výrobcu notebooku alebo jeho aktualizačnej utility.

Tomu by mal byť koniec a teraz budete mať najnovšie ovládače aj vy a to hneď, ako ich Intel vydá. Ovládače Intel Graphics DCH sú odomknuté a na to, aby ste mohli nový postup využiť, potrebujete minimálne 6. generáciu procesorov Intel a Windows 10 verziu 1907.

Intel však varuje, že sa môžete stretnúť s problémami bližšie neurčeného charakteru a ak je to možné, radšej využívať ovládače pre grafické karty validované výrobcom počítača. Nové odomknuté ovládače si môžete stiahnuť na tejto stránke.

Zdroj: Windows Central

Prečítajte si aj:

Ovládače pre Windows budú stabilnejšie. Microsoft pracuje na riešení

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>