IoT Akcelerátor od Ericssonu naštartuje priemysel

0

Ericsson predstavil nový IoT Akcelerátor, kombinujúci IoT platformu so službami a úložiskom aplikácií, prostredníctvom ktorej sa zákazníci z oblastí ako verejná bezpečnosť a služby, doprava alebo koncept inteligentných miest môžu rýchlo a efektívne prepojiť s partnermi a následne získať investície a realizovať svoje nápady.

IoT Akcelerátor umožní vyvinúť  a implementovať nové IoT riešenia a zároveň prekonať bariéry, spojené s cenou a zložitosťou tohto procesu.

Oblasť IoT sa rozvíja a mení nezastaviteľným tempom. V súčasnosti už existuje približne 50 miliónov inteligentných zariadení, ktoré umožňujú implementáciu platformy, vyvinutej a spravovanej spoločnosťou Ericsson. IoT Akcelerátor umožní zákazníkom využiť príležitosti, ktoré oblasť IoT ponúka a nájsť rýchle riešenia, integrovateľné do existujúceho systému, vďaka čomu dôjde k minimalizácii nákladov.

IoT platforma si poradí so správou dát, fakturáciou, správou zariadení, správou konektivity aj s analýzami. Akcelerátor bude využívať cloudový systém a softwarové riešenie Ericssonu vrátane podpory NB-IoT, LTE Cat-M1 a EC-GSM-IoT. Ponuka bude využívať kompletné portfólio služieb spoločnosti Ericsson od počiatočného nastavenia cez obchodné poradenstvo, vývoj  a údržbu aplikácií až po systémové integrácie. Ponuka zahŕňa aj prepojenie s úložiskom aplikácií, čo umožňuje spoločnostiam vývoj riešení v úzkej spolupráci s ekosystémom partnerov aj s ich zákazníkmi.

Úspešné zapojenie zákazníkov vyžaduje schopnosť adaptácie na lokálne preferencie, dodržovanie špecifických regionálnych regulačných požiadaviek a požiadaviek odvetvia. Je teda potrebné prichádzať s riešeniami, ktoré sú rýchlo aplikovateľné na trhu. Z tohoto dôvodu bude Ericsson IoT Akcelerátor podporovať lokálne centrá, ktoré sa neskôr budú podieľať na globálnom riadení. Veríme, že organizáciám umožníme prepojiť osoby, zariadenia a prepojené produkty čo najrýchlejšímnajefektívnejším spôsobom,” hovorí Marián Bezák z  Ericssonu.

Príkladom konceptu, založeného na aplikácii IoT Akcelerátoru, je systém verejnej dopravy a prepojených autobusov v meste Kigali v Rwande. Operátori monitorujú jednotlivé cestovné poriadky, čo umožňuje prispôsobiť trasu autobusu aktuálnej dopravnej situácii na cestách alebo uzávierkam, aby bola cesta čo najrýchlejší a najefektívnejšia. Zároveň je možné poskytovať cestujúcim presné informácie o tom, kde sa autobus nachádza a kedy príde do danej stanice. Toto riešenie je poskytované prostredníctvom cloudu a je kompletne riadené a udržiavané spoločnosťou Ericsson a jej partnermi. IoT Akcelerátor bude globálne dostupný v treťom štvrťroku 2016.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár