iPhone SE (2020) je rýchlejší ako najrýchlejšie Android zariadenia, tvrdí Tim Cook

4

O novom iPhone SE (2020) sme vám priniesli už množstvo informácií a v rámci recenzie sme spomínali aj to, že v danej cenovej kategórii ide o extra rýchle a svižné zariadenie.

Presnejšie sme uviedli, že ide o pravdepodobne najrýchlejšie a najoptimalizovanejšie zariadenie v rámci jeho ceny, čo potvrdzujú aj mnohé zahraničné testy a recenzie. V rýchlosti prekonáva aj mnohé TOP zariadenia s Androidom.

Nedávno sa k tejto téme vyjadril aj CEO spoločnosti Apple, Tim Cook, ktorý trošku rýpol do sveta menom Android. Stalo sa tak počas rozhovoru s investormi, ktorý prebiehal po oznámení finančných výsledkov Applu za uplynulý štvrťrok – Apple opäť bodoval, ale o tom v inom článku. Tim Cook uviedol, že ide o skvelý telefón v pomere cena/výkon, ktorému sa podarilo prilákať do iOS sveta množstvo Android používateľov. Tento fakt má podľa jeho slov stúpajúcu tendenciu a očakáva ešte väčší prílev Android používateľov.

iPhone SE

iPhone SE

„Nový iPhone SE (2020) je dostupný celosvetovo, ale očakávam, že najlepšie sa mu bude dariť v krajinách a lokalitách s obyvateľmi so strednými príjmami. Verím, že mnohí ľudia prídu do iOS sveta práve kvôli tomuto zariadeniu. Je to predsa perfektné a dostupné zariadenie s extra výkonom a najnovším procesorom, vďaka čomu je rýchlejší, ako najrýchlejšie Android zariadenia. Tim Cook, CEO Apple.“

Okrem iPhonu SE sa v rámci rozhovoru dostalo aj otázku budúceho vývoja cien iPhonov, na ktoré sa pýtali investori. Je iPhone SE (2020) predzvesťou úprav cenovej štruktúry Apple zariadení smerom nadol? Tim Cook odpovedal, že Apple sa vždy snažil dodávať čo najlepšie produkty za primerané ceny a táto základná stratégia sa už roky nemení, ani teraz. V minulosti sme mali v ponuke lacný iPhone SE a som veľmi rád, že ho máme v novej a sviežej forme späť. Chceme dať ľudom to najlepšie čo môžeme a vieme, nič viac v tom nie je.

No a my sme zvedaví, ako to bude s cenami v prípade jesenných noviniek, ktoré by mali ponúknuť relatívne dosť inovácií. Predpoklad je zatiaľ taký, že ceny budú veľmi podobné tým, s ktorými začínali minuloročné novinky, teda iPhone 11 a 11 Pro (Max).

Zdroj: www.9to5mac.com

Recenziu – iPhone SE (2020) nájdete tu:

iPhone SE (2020): Prekvapivé schopnosti v starom tele (RECENZIA)

Značky:

O autorovi

Svet technológií a automobilov je to, čo ma baví a napĺňa. Z oblasti technológií ma to najviac ťahá k ovociu , dronom, fotoaparátom a inteligentným zariadeniam (IoT). Svet automobilov, ale aj motoriek ma zaujíma od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád fotografujem, cestujem, testujem a píšem.

4 komentáre

Pridaj komentár