iPhone SE2 ide do výroby, Apple ho predstaví v marci

4

Dizajnom sa bude podobať na iPhone 8.

Apple už o pár dní spustí masovú výrobu novej generácie „lacného iPhonu„. Následne ho v marci ukáže svetu. Tvrdí to portál Bloomberg s odvolaním na zdroj, ktorý pozná plány kalifornskej spoločnosti.

O takzvanom iPhone SE2 sa v posledných týždňoch hovorí čoraz častejšie. Pred dvoma týždňami sa objavili správy portálu GizChina, ktoré prezradili očakávaný dizajn a naznačili, že telefón bude predstavený v najbližších mesiacoch. Bloomberg teraz prišiel s konkrétnymi údajmi a tvrdí, že masová výroba začne vo februári. Oficiálne predstavenie telefónu je aktuálne naplánované na marec. Je to tradičný dátum, kedy Apple oznamuje aj nové cenovo dostupné iPady.

Lacný iPhone pre rok 2020 bude nástupcom modelu iPhone SE z roku 2016. Interne sa preto nazýva iPhone SE2, verejný názov nepoznáme. Je však prakticky isté, že novinka bude mať 4,7-palcový displej, domovské tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov a funkciou Touch ID a dizajn, ktorý výrazne pripomína iPhone 8.

iPhone SE2 dostane do výbavy aj procesor z iPhonu 11 a jeden zadný fotoaparát. Technológiu rozpoznávania tváre, Face ID, však v jeho výbave nečakajte. Cena by mala byť totožná ako v prípade prvého iPhonu SE, teda 399 dolárov bez dane. V Európe štartoval iPhone SE na úrovni 479 eur.

iPhone SE2

iPhone SE2. Zdroj: GizChina

Zdroj: Bloomberg 

Prečítajte si aj:

iPhone SE2 má byť predstavený už čoskoro: Akoby iPhonu 8 z oka vypadol

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

4 komentáre

  1. Veď práve, aj ja som si vtedy kúpil iphone SE práve pre ten 4 palce displej. Načo by som si ale teraz kupoval nový iphone SE2 keď si môžem kúpiť rovnako veľký a s rovnakým dizajnom iphone 7 alebo 8.

    • Kvoli lepsiemu vykonu a fotoaparatu, ako ponuka iPhone 7 a 8 a teoreticky aj lepsou vydrzou baterie, ale to spekulujem. Atraktivne moze byt aj porovnanie cien, nova 8cka ide teraz za 529 eur, tak ked SE2 bude mat lepsiu vybavu a o 50 eur nizsiu cenu, dava to zmysel

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>