Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Už jedenásty ročník najprestížnejších pretekov horských cyklistov Škoda Bike Open Tour štartuje už 20. apríla vo Svätom Jure.

Séria šiestich pretekov počas roka po celom Slovensku má ambíciu prilákať ešte viac nadšencov cyklistiky, ako tomu bolo počas vlaňajšieho ročníka, kedy sa na trate spolu postavilo bezmála 3500 profi aj hobby jazdcov. Čakajú na nich opäť skvele pripravené trate pre rôzne vekové či výkonnostné kategórie pretekárov. Na svoje si prídu veľkí aj malí, ktorých čaká okrem profesionálneho zázemia aj bohatý sprievodný program. Už tradične sa podujatie riadi pravidlami zeleného prístupu s dôsledným triedením a minimalizovaním odpadu. Lákadlom pre návštevníkov bude aj možnosť počas každého kola vyhrať na týždeň elektromobil Škoda Enyaq, keďže tento model bude sprievodným vozidlom pretekov.

Cyklistické podujatie Škoda Bike Open Tour je už jedenásty rok neodmysliteľne v kalendároch bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hobby cyklistov na Slovensku. Tieto najprestížnejšie preteky MTB bikerov u nás sú zároveň súčasťou Slovenského pohára XCM. Tento ročník odštartuje už čoskoro vo Svätom Jure (20. apríla), pokračovať bude v Rajeckých Tepliciach, následne v Slovenskom raji, Topoľčiankach, vo Site a záverečné šieste preteky ukončia sériu 14.až 15. septembra v Stupave. Tu sa bude konať nielen finále celých pretekov, ale aj Slovenského pohára XCM, teda na Záhorí budú finišovať obe série.

„Veľmi sa tešíme z toho, že počty súťažiacich, ako aj divákov na podujatiach série Škoda Bike Open Tour každoročne  pribúdajú. Nepochybne to svedčí o ich mimoriadnej popularite, a to medzi malými aj veľkým, profíkmi aj rekreačnými cyklistami. Dúfame, že vlaňajších takmer tri a pol tisíc súťažiacich sa nám tento rok podarí ešte prekonať. Vidíme, že naša podpora týchto pretekov je naozaj zmysluplná, navyše oceňujeme, že sa riadi zelenými pravidlami, ktoré patria medzi naše najzásadnejšie priority. Značka Škoda je dlhodobo partnerom všetkých cyklistov, pričom podporuje svetové podujatia ako Tour de France či Vuelta a samozrejme aj domáce preteky vrátane Okolo Slovenska, Detskú tour Petra Sagana či L´ Étape Slovakia by Tour de France,“ hovorí Roman Rajtár, vedúci marketingu a produktu Škoda Auto Slovensko.

Celý seriál Škoda Bike Open Tour je tradične spojený s profesionálnym zázemím, no okrem profi MTB jazdcov je určený pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky, vrátane e-bajkerov. Čakajú ich trate rôznej náročnosti, pre viaceré vekové kategórie, vrátane trate Škoda Family. K tradične skvelému zázemiu pre pretekárov prispejú aj sprchy, cykloumyváreň, úschovňa či servisná podpora. Pre všetkých návštevníkov budú zároveň na každom podujatí pripravené rôzne atraktívne sprievodné akcie a dostatok stánkov s občerstvením. Viac informácií, vrátane registrácie na preteky, nájdete na webe: www.sbot.sk.

Samozrejmosťou je zelený prístup  

Čo najekologickejší prístup organizátorov počas celej série, kde plasty nahrádzajú prírodné materiály a letáky sú vytlačené na recyklovanom papieri, je neoddeliteľnou súčasťou pretekov aj tento rok. Samozrejmosťou je dôsledné čistenie tratí po pretekoch, ako aj triedenie a minimalizácia  vyprodukovaného odpadu. Prioritou je zanechať čo najnižšiu uhlíkovú stopu po pretekoch, k čomu prispieva aj používanie plne elektrického sprievodného vozidla Škoda Enyaq.

Ceny pre jazdcov aj návštevníkov

Okrem zážitkov si súťažiaci, ale taktiež aj všetci návštevníci podujatí, môžu domov odniesť aj niektorú z cien. V každom z prvých piatich kôl série na nich čaká tombola, v ktorej môžu získať na týždeň Škodu Enyaq či vyhrať cyklonosič na ťažné zariadenie auta. Víťaz tomboly v rámci finálového šiesteho kola v Stupave vyhrá E-bike Škoda a druhý v poradí zase Enyaq na týždeň. Najúspešnejší súťažiaci jazdci v jednotlivých kategóriách sa môžu tešiť na vouchre do Škoda E-shopu. Za 1. miesto v hodnote 70 eur, za 2. miesto 50 eur a za 3. miesto v hodnote 30 eur.

Značky: