Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Takmer každý už prežil hrôzu, kedy rozlial nejaký nápoj na klávesnicu.

Teraz sa už o to nemusíte báť, pretože značka Zalman uviedla na trh revolučnú vodeodolnú klávesnicu K650WP, ktorá vám už nebude brániť jesť a piť pri počítači.

DSC07204_web2016_3_nowat

Vďaka 3-stupňové ochrane kľúčových komponentov možno klávesnicu K650WP dokonca umývať pod tečúcou vodou a zbaviť sa tak zvyškov po jedle a iných nečistôt, čo pomáha tiež predĺžiť jej životnosť a udržať prevádzku v dobrej kondícii.

Prvý stupeň ochrany stanovuje trojitá vodotesná gumová vrstva umiestnená medzi výstužnými doskami a spínačmi. Základnú dosku dodatočne chráni plastový kryt s dvojitým silikónovým tesnením a ďalšia gumová vrstva. Tretím stupňom ochrany sú otvory rozmiestnené na strategický miestach, cez ktoré vyteká voda von z klávesnice.

Nadpriemerná odolnosť

Výrobca vynaložil veľa úsilia, aby bola klávesnica K650WP čo najodolnejšia. Odolnosť a stabilitu klávesnice zaisťuje perforované dno a hliníková doska umiestnená vo vnútri. To všetko v kombinácii s jednoduchým čistením robí klávesnicu Zalman ideálnou pre nosenie jej na všetkého typu spoločenských stretnutí a LAN party.

Hybridné spínače

V K650WP výrobca použil hybridné spínače, ktoré sú kombináciou najlepších vlastností membránovej a mechanickej klávesnice. Z jednej strany je prevádzka celkom tichá a klávesy nevyžadujú veľkú aktivačnú silu a z druhej, klávesy poskytujú dostatočne rýchlu odozvu, aby sa dobre uplatnili počas hier v sieti.

Ďalšou celkom zaujímavou funkciou je 26KRO čo určite docení väčšina skúsených hráčov. Medzi základné vybavenie každej hernej klávesnice už v dnešnej dobe nemôže chýbať funkcia blokovania klávesu Windows, ktorý často spôsobuje „missclick“ a vyhadzuje užívateľa z hry späť do systému Windows. Zaujímavé je, že v tejto klávesnici je možné zablokovať všetky klávesy, čo môže byť obzvlášť užitočné počas čistenia.

Komfort

Pre zvýšenie komfortu užívateľa, výrobca použil výklopné nôžky pre nastavenie sklonu klávesnice a tiež konkávny tvar klávesov z adekvátnym odstupom, ktorý znižuje počet chýb do minimum a zvyšuje pohodlie pri dlho hodinovým používaní.

Klávesnica K650WP sa na slovenskom trhu predáva približne za 35€.