Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Kaspersky Lab uvádza na trh novú verziu riešenia Kaspersky Endpoint Security 10 for Mac. Toto bezpečnostné riešenie pre počítače Apple je dostupné ako súčasť podnikového riešenia Kaspersky Endpoint Security for Business.

Mac_threats_nowatKeďže Mac OS už reprezentuje značnú časť používaných zariadení na trhu (6%) a jeho zastúpenie neustále rastie najmä v podnikovom prostredí, objem malvéru zameraného na tento systém je taktiež na vzostupe. Trendom je tiež rozšírenie heterogénnych sietí v rámci veľkých a stredne veľkých firiem. Rozmanitosť platforiem (vrátane Windows, Mac, Linux a virtuálneho prostredia) používaných v moderných organizáciách sťažuje zabezpečenie IT prostredia a cenných podnikových dát. K zložitosti okrem iného prispieva aj decentralizácia operácií. Ako odpoveď na tieto trendy spoločnosť Kaspersky Lab aktualizovala rad Kaspersky Endpoint Security for Business o Kaspersky Endpoint Security 10 for Mac, ktoré je možné spravovať pomocou jednotnej konzoly Kaspersky Security Center.

Nová verzia Kaspersky Endpoint Security for Mac je navrhnutá pre potreby zabezpečenia heterogénneho IT prostredia a kombinuje rozsiahlu ochranu, efektívnosť a bezproblémové ovládanie. Majiteľom macbookov a počítačov iMac ponúka množstvo nových bezpečnostných výhod a poskytuje im širokú škálu nástrojov a technológií, ktoré možno jednoducho implementovať a používať. Integrácia s Kaspersky Security Network navyše firmám umožní využiť cloudovú bezpečnostnú databázu k rýchlej identifikácii malvéru a ďalších podozrivých aktivít.

Súčasťou riešenia je nástroj Network Attack Blocker, ktorý monitoruje podozrivé aktivity vo firemných sieťach a umožňuje IT špecialistom vopred určiť, ako budú ich systémy po zistení takejto aktivity reagovať. Cieľom tejto aplikácie je zablokovať sieťové útoky vrátane skenovania portov, pretečenia vyrovnávacej pamäte, napadnutia útokom denial-of-service (DDoS) a ďalších škodlivých aktivít zameraných na programy a služby na sieti.

Spoločnosť Kaspersky Lab doplnila riešenie Kaspersky Endpoint Security for Mac o technológie Web Protection a Anti-phishing, ktoré zákazníkov a ich zamestnancov chránia pred online hrozbami. Tieto technológie skúmajú všetky prichádzajúce a odchádzajúce dáta a blokujú škodlivé skripty bez dopadu na systémové zdroje. Zákazníkom tak pomáhajú čeliť podvodníkom, ktorí sa pomocou phishingových stránok snažia získať prístup k súkromným a finančným informáciám, a tiež zvyšujú úroveň ochrany pred špecifickými hrozbami zameranými na operačný systém Mac.

Viac sa o riešení Kaspersky Endpoint Security 10 for Mac dozviete tu.

 

Značky: