Kingston Digital predstavuje šifrované USB disky IronKey D300 a IronKey D300 Managed

0

Kingston Digital, Inc., výrobca flash produktov a dcérska spoločnosť Kingston Technology Company, Inc., najväčšieho nezávislého výrobcu pamäťových produktov na svete, dnes oznámila uvedenie šifrovaných USB flash diskov IronKey D300 a IronKey D300 Managed.

Oba disky využívajú pokročilú úroveň šifrovania postavenú na funkciách, ktoré priniesli značke IronKey značný rešpekt v oblasti ochrany citlivých dát. Spoločnosť Kingston získala akvizíciou USB technológie a aktíva firmy IronKey vo februári 2016.

Disk IronKey D300 je certifikovaný podľa normy FIPS 140-2 Level 3 a má hardvérové šifrovanie na úrovni 256 bitov v režime XTS. Vonkajšie prevedenie disku tvoria zinkový kryt, ktorý znesie ponorenie do vody až do hĺbky 1,2 metra, zatiaľ čo vnútorné súčasti sú za účelom fyzického zabezpečenia zapuzdrené do epoxidového tela, na ktorom by boli viditeľné akékoľvek známky neoprávneného zásahu. USB flash disk IronKey D300 má digitálne podpísaný firmware, vďaka čomu je imúnny proti malwaru  BadUSB, a uplatňuje zložitý protokol pre heslá s minimálnymi charakteristikami na zabránenie neoprávneného prístupu. Šifrovanie a dešifrovanie sa uskutoční priamo na disku a nezanecháva žiadne stopy na hostiteľskom počítači, disk sa navyše uzamkne a preformátuje po 10 neplatných pokusoch o zadanie hesla pre ochranu pred tzv. „brute force“ útokmi.

„Zvýšili sme historický potenciál spoločnosti Kingston s dodávkami vysokokvalitných pamäťových produktov typu flash o dôveryhodnú reputáciu značky IronKey v oblasti šifrovaného ukladania dát, aby sme vytvorili silný a spoľahlivý USB flash disk, ktorý uspokojí aj nároky budúcnosti,“ povedal Ken Campbell, obchodný riaditeľ divízie flash produktov spoločnosti Kingston. „Našim cieľom je čo najviac sprístupniť flash disk IronKey D300 firmám – ešte viac, ako doteraz. Zákazníci, ktorí potrebujú šifrované disky (bežné alebo so správou) zistia, že disky IronKey D300 sú najmodernejším cenovo dostupným riešením s výhodným pomerom ceny a výkonu, ktoré môžu vo svojom pracovnom prostredí uplatniť.“

USB disk IronKey D300 Managed vyžaduje pre nasadenie systému riadenia na podnikovej úrovni IronKey EMS spoločnosti DataLocker, ktorý umožňuje centrálnu správu prístupu a používania diskov na úrovni tisícov kusov súčasne. IronKey EMS je flexibilné riešenie správy, pretože môže byť založené na využití cloudu alebo ho možno používať priamo v organizáciách. Vynucuje dodržiavanie zásad používania pre konkrétne disky, napríklad silu hesla a limit pokusov o jeho opätovné zadanie, a umožňuje administrátorom na diaľku zablokovať stratené alebo ukradnuté disky, obnoviť zabudnuté heslá a mnoho ďalších funkcií. Spoločnosti Kingston a DataLocker spolupracujú ako blízki partneri v oblasti správy šifrovaných riešení.

„Vďaka pokračujúcemu partnerstvu so spoločnosťou Kingston môžeme byť lídrami v oblasti zabezpečených USB diskov,“ povedal Jay Kim, CEO spoločnosti DataLocker. „USB flash disky IronKey D300 a IronKey D300 Managed predstavujú ďalšie dva nástroje na ochranu citlivých dát našich zákazníkov na najvyspelejšej úrovni zabezpečenia.“

USB disky IronKey D300 a IronKey D300 Managed ponúkajú rýchly prenos dát vďaka rozhraniu USB 3.0 a sú k dispozícii v kapacitách 4, 8, 16, 32, 64 a 128 GB. Oba disky majú päťročnú záruku, bezplatnú technickú podporu a vyznačujú sa chýrnou spoľahlivosťou značky Kingston.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár