Kingston Digital predstavuje USB flash disky s hardvérovým šifrovaním umožňujúce vzdialenú správu

0

Kingston Digital, Inc., výrobca produktov typu flash ako dcérska spoločnosť Kingston Technology Company, Inc., najväčšieho nezávislého výrobcu pamäťových produktov na svete, dnes oznámila uvedenie dvoch USB flash diskov s hardvérovým šifrovaním, ktoré umožňujú správu prostredníctvom softvéru SafeConsole spoločnosti DataLocker.

Disk s úplným názvom „DataTraveler 4000G2 with Management“ (DT4000G2DM) a druhý model „DataTraveler Vault Privacy 3.0 with Management“ (DTVP30DM) riešia potreby organizácií, od ktorých sa požaduje splnenie federálnych noriem na spracovanie informácií Federal Information Processing Standards (FIPS) a ochrana dát na najvyššej úrovni u všetkých ich pracovníkov, ktorí používajú mobilné zariadenia. Obe modelové rady je možné používať ako riešenia spravované prostredníctvom platformy pre riadené šifrovanie SafeConsole Encryption Management firmy DataLocker Inc., ktorá je partnerom spoločnosti Kingston v oblasti správy šifrovania USB diskov.

U oboch nových USB diskoch Kingston je použité hardvérové šifrovanie AES na úrovni 256 bitov a majú certifikáty podľa noriem FIPS (pre disk DT4000G2DM je overené splnenie normy FIPS 140-2 Level 3, disk DTVP30DM má certifikáciu podľa FIPS 197) pre zaistenie maximálnej úrovne ochrany korporátnych aj osobných dát. Okrem toho umožňujú uplatnenie softvéru SafeConsole – jedinej zabezpečenej platformy na správu USB diskov pre ich ochranu a skutočnú správu hesiel – vzdialenú aj lokálnu. Táto platforma umožňuje bezpečne resetovať zabudnuté heslá, aktivovať stopy pre úplný audit, geolokáciu a geofencing (ochranu pri prekročení virtuálne definovaných hraníc) zabezpečiť dodržanie požiadaviek na použitie diskov za hranicami, automatickú inventarizáciu a funkciu „zabitie na diaľku“ v prípade straty disku.

Organizácie by mali mať spracované správne postupy ochrany dát mimo firemné firewally, pretože k únikom informácií dochádza čoraz častejšie a určité regióny prijímajú zásady na reguláciu zabezpečenia mobilných dát. Európska únia (EÚ) čoskoro uvedie do platnosti nariadenie General Data Protection Regulation (všeobecné nariadenie na ochranu údajov), ktoré vyžaduje, aby firmy posilnili svoju digitálnu infraštruktúru, inak budú čeliť značným pokutám. Súčasťou firemných zásad by mala byť správa na úrovni zariadení, ktorá by umožňovala ich riadenie cez sieť LAN alebo Internet. Vďaka takejto správe je možné uplatňovať lepšie sledovanie a auditovanie dát, ktoré prichádzajú dovnútra organizácie alebo ju opúšťajú.

„Ľudské chyby, zákerné útoky a technické poruchy môžu vystaviť zamestnancov a firemné dáta ohrozeniu. Spoločnosti, agentúry a organizácie potrebujú implementovať bezpečnostné zásady s dostatočným predstihom – skôr než sa môže stať čokoľvek zlého, pretože je nanajvýš dôležité predchádzať nedodržaniu zásad, pokutám a dokonca finančným stratám,“ povedala Valentina Vitolo, obchodná riaditeľka divízie flash produktov pre EMEA v spoločnosti Kingston. „Naše najnovšie šifrované USB disky s možnosťou správy, nedávna akvizice společnosti IronKey a stále silnejšie partnerstvo s firmou DataLocker – to všetko je demonštráciou záväzku spoločnosti Kingston poskytovať najlepšie zabezpečenú najširšiu rodinu šifrovaných USB riešenie na trhu.“

USB disky Kingston DT4000G2DM a DTVP30DM sú k dispozícii v kapacitách 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB a 64 GB, majú päťročnú záruku, bezplatnú technickú podporu a vyznačujú sa vyhlásenou spoľahlivosťou značky Kingston. Podrobnejšie informácie môžete získať na adrese www.kingston.com.

 

Vlastnosti a technické údaje USB disku „DataTraveler 4000G2 with Management“:

 • Ochrana šifrovaním: Vďaka šifrovaniu nemôže nikto bez znalosti hesla odhaliť, čo máte na disku uložené.
 • Umožňuje správu: Disk DT4000G2DM umožňuje použiť kompletnú sadu centralizovaných nástrojov na administráciu a správu v spojení so serverovou riadiacou centrálnou technológiou SafeConsole.
 • Certifikácia podľa normy FIPS 140-2 Level 3: Disk má certifikáciu podľa normy FIPS 140-2 Level 3 a spĺňa požiadavky TAA, takže zodpovedá často vyžadovaným nárokom, ktoré uplatňujú korporácie a vládne organizácie.
 • Možnosti prispôsobenia: Disk je možné si prispôsobiť celým radom spôsobov, vrátane výrobných čísel, programu co-logo a interných identifikátorov produktu pre integráciu do štandardných koncových programov na správu (biela listina), aby boli splnené IT požiadavky na korporátnej úrovni.
 • Rozhranie: USB 3.0
 • Kapacity: 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB
 • Rýchlosť:

USB 3.0:   4 GB: 80 MB/s čítanie, 12 MB/s zápis

8 GB a 16GB: 165 MB/s čítanie, 22 MB/s zápis

32 GB: 250 MB/s čítanie, 40 MB/s zápis

64 GB: 250 MB/s čítanie, 85 MB/s zápis

USB 2.0:   4 GB: 30 MB/s čítanie, 12 MB/s zápis

8 GB–64 GB: 30 MB/s čítanie, 20 MB/s zápis

 • Rozmery: 77,9 mm x 22,2 mm x 12,05 mm
 • Vodotesnosť: Do hĺbky až 1,2 m (4 stopy); spĺňa IEC 60529 IPX8.
  Pred použitím musí byť produkt čistý a suchý.
 • Prevádzkové teploty: 0°C až 60°C
 • Teplota pri skladovaní: -20°C až 85°C
 • Kompatibilita: Dizajnovaný pre USB 3.0 a je kompatibilní s USB 2.0
 • Minimálne požiadavky na systém:

– Počítač s rozhraním USB 3.0, disk je kompatibilný aj s rozhraním USB 2.0

– Použitie vyžaduje dve voľné písmená na označenie diskových oddielov

Vlastnosti a technické údaje USB disku „DataTraveler Vault Privacy 3.0 with Management“:

 • Ochrana šifrovaním: Všetky vaše dáta sú chránené hardvérovým šifrovaním, takže nikto nemôže bez znalosti hesla odhaliť, čo máte na disku uložené.
 • Umožňuje správu: IT profesionáli môžu aktivovať kompletnú sadu centralizovaných nástrojov na administráciu a správu v spojení so serverovou riadiacou centrálnou technológiou SafeConsole.
 • Certifikát podľa normy FIPS 197 a TAA
 • Antivírová ochrana od spoločnosti ESET: Disk je k dispozícii s antivírovou ochranou, ktorá ho bude chrániť pred vírmi, spywarom, trojskými koňmi, červami, rootkitmi, adwarom a ďalšími rizikami na Internete.
 • Možnosti prispôsobenia: Je možné si disk prispôsobiť celým radom možností, vrátane výrobných čísiel, programu co-logo a interných identifikátorov produktov pre integráciu do štandardných koncových programov na správu (biela listina), aby boli splnené požiadavky IT na korporátnej úrovni.
 • Rozhranie: SuperSpeed (USB 3.0)
 • Kapacity: 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB
 • Rýchlosť:

USB 3.0:   4 GB: 80 MB/s čítanie, 12 MB/s zápis

8 GB a 16 GB: 165 MB/s čítanie, 22 MB/s zápis

32 GB: 250 MB/s čítanie, 40 MB/s zápis

64 GB: 250 MB/s čítanie, 85 MB/s zápis

USB 2.0:   4 GB: 30 MB/s čítanie, 12 MB/s zápis

8 GB–64 GB: 30 MB/s čítanie, 20 MB/s zápis

 • Rozmery: 77,9 mm x 22,2 mm x 12,05 mm
 • Vodotesnosť: Do hĺbky až 1,2 m (4 stopy); spĺňa IEC 60529 IPX8.
  Pred použitím musí byť produkt čistý a suchý.
 • Prevádzkové teploty: 0°C až 60°C
 • Teplota pri skladovaní: -20°C až 85°C
 • Kompatibilita: Dizajnovaný pre USB 3.0 a je kompatibilní s USB 2.0
 • Minimálne požiadavky na systém:

– Počítač s rozhraním USB 3.0, disk je kompatibilný aj s rozhraním USB 2.0

– Použitie vyžaduje dve voľné písmená na označenie diskových oddielov

Poznámka: Antivírový softvér u disku DataTraveler Vault Privacy 3.0 nie je kompatibilný s operačným systémom Mac OS alebo Linux.

USB flash disk „Kingston DataTraveler 4000G2 with Management“
Označenie modelovPopis
DT4000G2DM/4GBUSB flash disk DataTraveler G2 s kapacitou 4 GB a nástrojom na správu DataLocker
DT4000G2DM/8GBUSB flash disk DataTraveler G2 s kapacitou 8 GB a nástrojom na správu DataLocker
DT4000G2DM/16GBUSB flash disk DataTraveler G2 s kapacitou 16 GB a nástrojom na správu DataLocker
DT4000G2DM/32GBUSB flash disk DataTraveler G2 s kapacitou 32 GB a nástrojom na správu DataLocker
DT4000G2DM/64GBUSB flash disk DataTraveler G2 s kapacitou 64 GB a nástrojom na správu DataLocker

 

USB flash disk „Kingston DataTraveler Vault Privacy 3.0 with Management“
Označenie modelovPopis
DTVP30DM/4GBUSB flash disk DataTraveler Vault Privacy 3.0 s kapacitou 4 GB a nástrojom na správu DataLocker
DTVP30DM/8GBUSB flash disk DataTraveler Vault Privacy 3.0 s kapacitou 8 GB a nástrojom na správu DataLocker
DTVP30DM/16GBUSB flash disk DataTraveler Vault Privacy 3.0 s kapacitou 16 GB a nástrojom na správu DataLocker
DTVP30DM/32GBUSB flash disk DataTraveler Vault Privacy 3.0 s kapacitou 32 GB a nástrojom na správu DataLocker
DTVP30DM/64GBUSB flash disk DataTraveler Vault Privacy 3.0 s kapacitou 64 GB a nástrojom na správu DataLocker

 

Kompatibilita s OSIba diskSpráva
Windows 10, 8.1, 8, 7(SP1), Vista (SP2)
Mac OS X v 10.9 – 10.11.x

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár