Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V Business Centre Košice privíta záujemcov o dátovú analytiku 3. novembra

Globálna travel tech spoločnosť Kiwi.com otvára svoju druhú slovenskú pobočku, tentokrát v Košiciach. Jej primárnym zameraním je práca s dátami a následné rozšírenie tímu Data Intelligence, ktorý priťahuje nielen skúsených manažérov a inžinierov, ale aj študentov a absolventov košických univerzít.

„Nadviazali sme kontakt s Ústavom informatiky na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika a Technickou univerzitou v Košiciach, kde chceme spolu s pedagógmi nadchnúť študentov pre analýzu dát a ukázať im, ako sa dá pracovať na reálnych, v našich prípadoch globálnych projektoch, ktoré ovplyvňujú cestovanie ľudí po celom svete,“ hovorí Alexander Iván z košickej pobočky Kiwi.com a dodáva, že na spoločné eventy sa študenti môžu tešiť aj budúci rok.

Nielen študenti, ale aj ľudia s relevantnými skúsenosťami s data intelligence v IT firmách majú šancu pracovať na pobočke Kiwi.com Košice, ktorá sa v novembri predstaví externým uchádzačom.

„Aby sme záujemcom priblížili, čo robíme a ako pracujeme, organizujeme prvú akciu pre zasvätených, na ktorej predstavíme Kiwi.com a náš tím,“ dodal Alexander Iván.

Košická kancelária bude strategickým bodom pre vývoj produktu Kiwi.com a je úzko spojená s globálnym náborom zamestnancov v roku 2023, konkrétne pre oblasť dát a infraštruktúry.

Hoci spoločnosť pôsobí celosvetovo, centrálu si stále drží v Brne a kľúčové pobočky v Prahe, Barcelone, Bratislave a teraz práve aj v Košiciach.

Značky: