Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V domácnosti, kde trávime veľkú časť dňa, je veľmi podstatné udržiavať vhodné mikroklimatické podmienky. Otvorené okno však nemusí byť vždy cestou k čistému vzduchu, ale skôr naopak. V mestách sme ohrození časticami lietavého prachu z výfukových plynov, ktoré sa usadzujú priamo v dýchacích cestách, inde sú to zase peľové častice a iné, napr. zvieracie alergény, ktoré vyvolávajú rôzne obranné reakcie organizmu. Trvalé a účinné riešenie pre skutočne čistý vzduch predstavujú klimatizácie, ktoré okrem čistoty zaisťujú tiež optimálnu vlhkosť a teplotu vzduchu.

Klimatizacia

„Napríklad výskyt alergií v Českej republike má stúpajúcu tendenciu. Prevalencia alergickej nádchy je 15-20 %, teda každý piaty trpí, navyše až 30 % týchto pacientov má súčasne prieduškovú astmu. Astmatikov je v ČR podľa štatistického odhadu okolo 8 % populácie, teda 800 tisíc ľudí,“ vysvetľuje doc. MUDr. Petr Bocian, PhD. z Centra alergiológie a klinickej imunológie Nemocnice Na Homolce a dodáva: „Vzduch v domácnosti je veľmi rôznorodou zmesou drobných častíc. Hlavnými alergizujúcimi súčasťami bývajú zvyšky roztočov a ich výkaly, prípadne alergény uvoľnené z domácich zvieracích maznáčikov, v peľovej sezóne zase peľové zrná.“

Práve peľová alergia je pritom podľa údajov magazínu Allergy z roku 2007 najčastejším typom alergie, ktorý sa v Európe objavuje.

Dvojité čistenie

Z hľadiska výskytu alergie, alebo rozvoja ochorenia, je dôležitým prvkom najmä prevencia. Klimatizácia Samsung využíva systém Virus Doctor a Easy Filter. Vzduch, ktorý nasáva, zbavuje prachu, nebezpečných znečisťujúcich látok a alergénov, rovnako ako baktérií a vírusov vrátane chrípkového vírusu A a koronavírusov. Filter najprv zachytí prachové častice a alergény, následne systém Virus Doctor účinne zasiahne proti vírusom vrátane podtypu H1N1 a baktériám. Iónová technológia S-Plasma zaplavuje miestnosť atómami vodíka a iónmi kyslíka. Tieto častice sú neškodné pre ľudí aj domáce zvieratá, ale smrteľné pre chrípkové vírusy, huby, baktérie, alergény a ďalšie nečistoty. Vzduch je tak stále čistý a zdravý.

„Dôvody, prečo sa u niekoho objaví alergická reakcia, nie sú ešte presne známe. Prevencia vzniku alebo rozvoja alergie je preto kľúčová a alergik by sa mal styku s alergénmi vyhýbať. Ak napríklad ide o alergiu na roztoče a prach, podlahová krytina by mala byť hladká a umývateľná. Čistý vzduch zbavený alergénov výrazne zlepšuje kvalitu života alergika,“ hovorí docent Bocian.

„Klimatizácie sú ľuďmi často vnímané len ako zariadenia pre reguláciu teploty vzduchu. Nad jeho kvalitou sa mnoho ľudí v súvislosti s klimatizáciami nezamýšľa, čo by sme chceli zmeniť. Klimatizácie Samsung sú vyvíjané s dôrazom na kvalitu, účinnosť a vytváranie zdravého prostredia v domácnostiach,“ vysvetľuje Martin Kohút, obchodný manažér spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Vysoká účinnosť

Klimatizácia Samsung okrem čistoty vzduchu zaisťuje jeho optimálnu teplotu a je navrhnutá tak, aby bola výnimočne účinná. Trojuholníkový dizajn umožňuje použiť väčší ventilátor a väčšiu plochu nasávania. Vďaka tomuto inovatívnemu technickému riešeniu je jednotka výrazne tichšia a má väčší dosah prúdenia vzduchu. Filtrovaný chladný vzduch sa tak dostane do každého kúta miestnosti.

Energetická úspornosť

Vďaka použitiu invertorovej technológie klimatizácia dosahuje hodnotenie energetickej účinnosti SEER až 7,1. Digitálny invertor udržiava príjemné prostredie a zároveň zaisťuje minimálnu spotrebu energie.

Jednoduché čistenie

Na rozdiel od bežných filtrov, ktoré sú často ťažko dostupné, sa Easy Filter klimatizácie Samsung nachádza na vonkajšej hornej časti zariadenia. Je možné ho tak jednoducho vybrať, vyčistiť a vložiť späť bez toho, aby bolo nutné otvárať kryt.

Ovládanie zariadenia pomocou Wifi

Klimatizácia Samsung je vybavená Wifi modulom, ktorý umožňuje ovládať zariadenie pomocou smartfónu prakticky odkiaľkoľvek. Aplikácia je voľne k stiahnutiu pre Android a iOS.

Značky: