Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) oznamuje, že kompaktný objektív s 5-násobným priblížením, „FUJINON XF16-80mmF4 R OIS WR“, sa na konci septembra 2019 pripojí k radu vymeniteľných objektívov pre digitálne fotoaparáty radu X.

– Najnovší prírastok do radu objektívov radu X je kompaktný objektív s 5x zoomom, ktorý pokrýva rozsah ohniskových vzdialeností od širokouhlého po stredný teleobjektív s konštantnou clonou F4

– Najmodernejšia stabilizácia obrazu vo vymeniteľnom objektíve OIS s účinnosťou až 6 EV

Objektív disponuje konštantnou svetelnosťou F4 v rozsahu 16-80 mm (ekvivalent 24-122 mm vo formáte 35 mm filmu). Tento objektív má minimálnu vzdialenosť snímania 35 cm v celom rozsahu priblíženia, čo umožňuje maximálne zväčšenie záberu 0,25x. Kompaktný a ľahký objektív váži iba 440g, čiže je približne o 40% ľahší ako objektív pre full-frame.

Tento nový štandardný objektív so zoomom disponuje funkciou OIS s 6,0 stopami, čo znamená, že môžete pohodlne snímať v širokej škále situácií s nedostatočným osvetlením.

Objektív XF16-80mmF4 R OIS WR je štandardný objektív s 5-násobným zoomom, ktorý sa skladá zo 16 prvkov v 12 skupinách. Sústava zahŕňa tri asférické prvky šošoviek a jednu asférickú šošovku ED pre kontrolu zakrivenia poľa a sférických aberácií, ktoré poskytujú pokročilé úrovne ostrosti v celom rozsahu. Systém AF s vnútorným zaostrením*1 využíva krokový motor*2 na tiché a rýchle ovládanie zaostrovacej skupiny prvkov objektívu.

Konštrukcia objektívu sa vyznačuje kovovým tubusom, ktorý zaručuje prvotriedne spracovanie a vysokú odolnosť. Prstence zoomu, clony a zaostrenia boli navrhnuté pre optimálnu manipuláciu a pohodlie používateľa. Objektív je tiež odolný voči prachu a poveternostným vplyvom a pracuje pri teplotách až -10 ° C.

* 1 Systém AF, ktorý posúva relatívne malé prvky objektívu v strede alebo vzadu na zaostrenie bez pohybu prednej skupiny.

* 2 Typ motora, ktorý sa otáča len v pevnom uhle ako odozva na elektrický impulzný signál, vďaka čomu je schopný presných pohybov

1Vlastnosti produktu

 (1) Pokročilá kvalita obrazu

Objektív sa skladá zo 16 prvkov v 12 skupinách, vrátane troch asférických šošoviek a jednej ED asférickej šošovky. Asférické prvky šošoviek sú kontrolované s vysokou presnosťou, aby sa znížilo skreslenie a sférická aberácia, čo má za následok pokročilú úroveň ostrosti obrazu naprieč celým rozsahom.

Použitím ED asférickej šošovky ako OIS šošovky je potlačené kolísanie aberácie spôsobené stabilizáciou obrazu.

Navyše, tento objektív má minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť len 35cm v celom rozsahu priblíženia. Objektív má veľmi malé „dýchanie“, čo ho robí vhodným pre nakrúcanie videí.

(2) Kompaktný, ľahký a štýlový dizajn pre vynikajúcu ovládateľnosť

Kompaktný 5-násobný transfokátor váži len 440g. Celková dĺžka je len 88,9 mm. Je približne o 40% ľahší ako objektív určený pre 35mm snímače.

Kovové prvky tubusu dosahujú štýlový vzhľad, ktorý poskytuje dodatočnú kvalitu a odolnosť.

Prstence pre zoom, clonu a zaostrenie majú správny rozsah krútiaceho momentu pre lepšiu manipuláciu.

(3) Výkonná optická stabilizácia OIS

Najvýkonnejšia optická stabilizácia OIS s rozsahom až 6,0 EV štandardu CIPA. Fotoaparát automaticky zistí, kedy je pripevnený na statív alebo rozpozná paningový pohyb. Podľa toho upraví funkciu stabilizátora.

(4) Rýchle a tiché automatické zaostrovanie

Objektív využíva vnútorný zaostrovací AF systém, ktorý riadi menšie a

ľahšie zaostrovacie prvky. Využíva krokový motor, známy pre jeho

tichú prevádzku a presnosť, aby sa dosiahlo rýchle a tiché automatické zaostrenie.

(5) Pokročilá konštrukcia

Objektív je utesnený na 10 miestach, čo ho robí odolným voči poveternostným vplyvom a prachu. Je schopný prevádzky pri nízkych teplotách až -10°C.

Značky: