Koronavírus: Netflix uvoľňuje obmedzenia a obnovuje kvalitu videa

0

Služba znížila dátový tok ako prevenciu pred preťažením sieťovej infraštruktúry.

Netflix a ďalšie video služby zareagovali na pandémiu koronavírusu znížením dátového toku videa. Takýmto spôsobom sa snažili vyhovieť požiadavkám európskych štátov a operátorov a zabrániť prípadnému preťaženiu sieťovej infraštruktúry.

Netflix tvrdil, že dátový tok znížil s veľkým dôrazom na zachovanie maximálnej možnej kvality. Zníženie kvality počas pandémie koronavírusu umožnilo zredukovať celkovú dátovú prevádzku Netflixu o približne 25 %.

Situácia sa však pomaly vracia do normálu a tak aj Netflix uvoľňuje obmedzenia. Firma oznámila, že vo viacerých európskych krajinách obnovila pôvodný dátový tok pre 4K video a ostatné rozlíšenia. Na novinku upozornil portál The Verge, pričom návrat pôvodnej kvality si už všimli používatelia v Dánsku, Nórsku, Nemecku a ďalších krajinách.

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

NetflixParty vám umožní na diaľku sledovať Netflix s vašimi kamarátmi

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>