AVG pomocou anonymných dát určila aplikácie pre Android, ktoré najviac vyťažujú zariadenia.

Spoločnosť využila získané anonymné dáta od viac ako milióna používateľov AVG. Tie analyzovala a odhalila aplikácie pre Android, ktoré najviac ovplyvňujú výkon zariadení. Najväčším „škodcom“ je Facebook, ktorý si svoje stabilné prvenstvo udržuje najmä vďaka ustavičnej kontrole notifikácií na pozadí. Na druhom mieste skončila populárna hudobná aplikácia Spotify (s viac ako 600 tisícmi používateľov). V rebríčku figurujú aj nové hry ako Boom Beach alebo Deer Hunter 2014 a dokonca aj nákupná aplikácia Amazon Shopping. Tá získala popularitu počas Vianoc. Dôvodom bolo rozdávanie bezplatných aplikácií.

Spoločnosť v minulosti upozorňovala aj na aplikáciu Netflix. Tá sa však v poslednom prieskume nevyskytuje vďaka novembrovej aktualizácii. Mimochodom, Netflix príde aj na Slovensko. Dodajme, že AVG upozorňuje aj na nástroje typu Clean Master, ktoré majú pomáhať udržať smartfóny bezpečné a svižné. V skutočnosti však vysávajú batériu, úložisko aj dátový paušál. S prvou pripomienkou sa čiastočne zhodujeme (najmä ak čistíte operačnú pamäť príliš často), vo zvyšných dvoch prípadoch je škodlivosť aplikácie diskutabilná.

Aplikácie, ktoré najviac vyťažujú telefón, žerú batériu a konzumujú dáta

Aplikácie, ktoré najviac vyťažujú telefón, žerú batériu a konzumujú dáta

Zdroj: AVG

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit