Počas pandémie si našli video-komunikačné programy cestu k používateľom a umožnili im pracovať z domu, vyučovať alebo dokonca stretnúť priateľov bez toho, aby vyšli z domu. Odkedy sú v európskych mestách opatrenia proti koronavírusu, vzrástol záujem o komunikačné programy až sedemkrát.

Tím analytikov z Picodi.com sa rozhodol preskúmať, aké aplikácie a programy na videohovory sú v tejto dobe najpopulárnejšie.

Poďme sa rozprávať

Analyzoval sa priemerný počet vyhľadávaných fráz pre najpopulárnejšie programy na komunikáciu. Do testu boli zahrnutí operátori ako je Google, Microsoft, Facebook, Rakuten alebo Line Corporation.

Komunikácia počas pandémie

Lídrom v Európe je WhatsApp, ktorý je najviac hľadanou komunikačnou aplikáciou v 22 krajinách. WhatsApp vedie po celom kontinente, od Portugalska a Španielska, cez Švajčiarsko a Taliansko, do Nemecka alebo Českej Republiky. Veľký záujem o túto zelenú aplikáciu je zaznamenaný taktiež v Rusku, Turecku alebo Rumunsku.

V 14 krajinách je najpopulárnejší Zoom. Záujem o túto aplikáciu ohromne vyrástol hlavne v krajinách severnej Európy (Spojené Kráľovstvo, Nórsko), v baltských krajinách (Litva, Estónsko) a taktiež v Ukrajine a v Moldavsku.

Na druhú stranu, Slováci sa ukázali, ako fanúšikovia klasického komunikačného veterána – Skype. Ten je taktiež populárny v ďalších troch krajinách: Poľsko, Maďarsko a Grécko.

Rovnako ako aj Viber a Microsoft Teams vládnu iba v štyroch krajinách. Popularita oboch komunikačných programov vzrástla v Balkáne. Microsoft Teams vyhral v Lichtenštajnsku a Viber sa umiestnil na prvom mieste v Bielorusku. Dánsko bolo jedinou krajinou, kde získal prvenstvo Google Meet.

Metodológia a zdroje

Prieskum bol založený na porovnaní vyhľadávacích dopytov 19 klientov na odosielanie správ, ktoré umožňujú videorozhovory. Historické údaje boli získané pomocou Google Keyword Planner.

Zdrojom tohto prieskumu je Picodi.com

Značky: