Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Bezpečnosť najkrajšej doménovej koncovky .sk berie SK-NIC naozaj vážne. Preto vstupuje do viacerých medzinárodných partnerstiev!

Stali sme sa členom European TLD ISAC

Správcovia domén najvyššej úrovne sa začali spájať, aby posilnili bezpečnosť svojich domén najvyššej úrovne. My sme tiež pri tom – stali sme sa členom komunity European TLD ISAC, ktorá vznikla iba v minulom roku.

Tá združuje bezpečnostných expertov správcov národných domén, ako sú .de, .pt, a teraz už aj .sk, aby navzájom zdieľali informácie o hrozbách, vyvíjali proaktívne opatrenia na prevenciu či zmiernenie dopadov kybernetických útokov a identifikovali nové trendy v oblasti kybernetickej bezpečnosti na úrovni internetovej infraštruktúry.

Internetová infraštruktúra má svoje špecifiká a internet je navzájom prepojený tak, že nepozná hranice. Hrozby, ktoré nás ohrozujú, je preto potrebné riešiť aj na medzinárodnej úrovni. My nezaháľame a pripájame sa k iniciatíve, ktorá bezpečnosť berie vážne.

Stali sme sa členom Národného koordinačného centra kybernetickej bezpečnosti NCC-SK

Bezpečnosťou sa zaoberáme nielen na medzinárodnej, ale aj na národnej úrovni. 

Národné koordinačné centrum Slovensko (NCC-SK) slúži ako jednotné kontaktné miesto pre podniky, firmy, organizácie, verejnú správu a širokú verejnosť. Spolupracuje s Európskym kompetenčným centrom,  európskou sieťou národných koordinačných centier, ako aj inými medzinárodnými partnermi.

V Európskej únii sa tak vytvára spoločná európske odborné zázemie v oblasti kybernetickej bezpečnosti a teraz sa do jeho súčasťou priamo stala aj spoločnosť SK-NIC.

Hlavným cieľom tejto iniciatívy je koordinovať aktivity v oblasti kybernetickej bezpečnosti na všetkých úrovniach európskeho prostredia.

Pridali sme sa k iniciatíve boja proti zneužívaniu detí v online priestore

Znie to vždy bolestne, keď sa rieši zneužívanie tých najnevinnejších. Ale internet je miesto, kde sa dejú aj takéto aktivity. SK-NIC sa rozhodol pripojiť k iniciatíve, ktorá pomáha eliminovať detskú pornografiu z online prostredia. Chceme urobiť virtuálne Slovensko bezpečnejším miestom.

Čo to znamená?

SK-NIC sa pripojil k spoločnej iniciatíve organizácie IWF (International Watch Foundation) a správcu domény .org. Tá vyhľadáva domény, na ktorých je prevádzkovaný nezákonný obsah,

týkajúci sa zneužívania detí – tzv. CSAM (child sexual abuse materials). Následne upozorňuje správcov príslušných domén a snaží sa očistiť online priestor od takéhoto nezákonného obsahu.

Viac sa môžete dočítať na webovej stránke prislúchajúcej boju proti CSAM aktivitám. https://www.iwf.org.uk/

Značky: