Presne takto môže vyzerať reproduktor vhodný na vonkajšie použitie.

Je odolný voči špliechajúcej vode a ešte má LED svetlo. To sa dá zapnúť stlačením tlačidla na hornej strane. Netradičné, ale príjemné, najmä ak si potrebujete posvietiť vonku v tme.

Všetky tlačidlá sú zakryté pod gumovým plášťom obalu a celkovo je konštrukcia zosilnená proti nárazom. Reproduktoru neprekážajú pády na zem. Zadná strana má panel s pripojením audiovstupu, slot na microSD kartu a microUSB konektor na nabíjanie. Celé je to zakryté gumovou západkou.

Vo výbave je tiež FM rádio a Bluetooth prepojenie. Medzi tromi vstupmi (vrátane AUX) sa prepínate tlačidlom. Toto je tiež prípad, keď vám možno nie celkom podarený ženský hlas povie, aký režim je zvolený.

Po pripojení k telefónu získate zároveň reproduktor s funkciou handsfree. Hrá podstatne lepšie ako miniatúrny model Sphere SP-1. Je to dané najmä objemnejším telom a dvomi stredobasovými meničmi.

Väčšie telo predĺžilo výdrž na 20 hodín prehrávania hudby. Po zvukovej stránke si ho vieme predstaviť ako seriózny doplnok na prehrávanie doma či na chate. Nie je to z núdze cnosť a stále si zachováva kompaktné rozmery. Najmä zúžený profil príde vhod a reproduktor nezaberie nikde veľa miesta.

Detailné stredy a pomerne dynamické basy dopĺňajú jemne zastreté výšky. To je hlavná charakteristika zvukového prejavu. Tento model odporúčame, hoci by sme sa bez večne šumiaceho FM rádia zaobišli, páčil sa nám zvuk a cena. Nespornou výhodou je práve odolnosť.

Hodnotenie:

+ odolný voči striekajúcej vode, LED svetlo, slot na microSD kartu, kvalita reprodukcie, cena
– mierne zastreté výšky

Cena: 39,99 EUR
Zapožičal: Lamax

Prehľad parametrov a hodnotenia testovaného reproduktora:

Označenie reproduktora / Technické parametreLamax Beat Sentinel SE-1
Typ2.0
Aux ináno
Bluetooth2.1
Výstup na slúchadlánie
NFCnie
Telefonovanieáno
Slot na microSD kartuáno
Ovládaniehlasitosť, hovory, FM
Výdrž na akumulátor [hod.]20
Vyhotovenieplast / kov
Hodnotenie Výsledky
Cena [EUR s DPH]39,99

Tento článok vyšiel aj v tlačenom novembrovom vydaní TOUCHIT č. 9/2016, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Creative NUNO Micro: Reproduktor (nielen) pre hipstera

9.3 Odolný reproduktor

Lamax Beat Sentinel SE-1 nás prekvapil svojou odolnosťou a celkovou konštrukciou. Kvalita prejavu je až na mierne zastreté výšky dobrá.

  • Kvalita zvuku 8
  • Výbava 10
  • Pomer cena / výkon 10
  • Používateľské hodnotenie (4 hlasov) 8.5

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.