Lenovo vynovilo segment cenovo dostupných tabletov. Ponúkajú MediaTek procesory a technológiu Dolby Atmos.

Spoločnosť Lenovo ukázala v Barcelone množstvo zariadení. Okrem nových smartfónov, ktoré sme vám ukázali vo včerajšej fotogalérii, prezentovala aj cenovo dostupné tablety. Ide o vynovené verzie modelov radu A.

TAB 2 A10-70 je 10-palcový tablet s Full HD displejom. Toto rozlíšenie je oproti prechádzajúcej generácii najvýraznejšou zmenou. Tablet má hmotnosť 509 gramov, hrúbku 8,9 mm a má zaujať najmä milovníkov multimédií a digitálnej zábavy. Unikátnou vlastnosťou zariadenia je technológia Dolby Atmos, ktorá sa v 10-palcovom tablete objavuje prvýkrát. Jej prínosom má byť naozaj jedinečný zvuk – posúdime, keď bude k dispozícii zariadenia na test. Avšak v porovnaní s niektorými audio technológiami sa Atmos odlišuje v tom, že nejde iba o softvérovú úpravu. Technológia vyžaduje špeciálny hardvérový komponent. Dodajme, že operačný systém je Android 4.4, procesor MediaTek a nechýba ani 8MP zadný fotoaparát.

MWC-8

Prvý 10-palcový tablet radu A s Full HD displejom. Zároveň prvýkrát použitá technológia Atmos

K dispozícii bude aj 8-palcová verzia s HD displejom. TAB 2 A8 má 360 gramov a hrúbku 8,9 mm. Aj tento tablet ponúka Dolby Atmos a 64-bitový procesor MediaTek. Prekvapením je Android 5.0 v čistej podobe (10-palcová verzia má Android 4,4 s nadstavbou). Tablet by sa ma predávať za cenu od 140 EUR pre Wi-Fi model.

MWC-7

8-palcová verzia má ponúknuť Android 5.0 v čistej podobe. Prezentovaný kus mal aj nadstavbu.

Za pozvanie ďakujeme spoločnostiam Samsung a Orange.

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit