K inteligentnému displeju pribudla inteligentná zásuvka, kamera aj žiarovka.

Lenovo na výstave IFA 2018 predstavilo svoje riešenie pre inteligentnú domácnosť. Tvorí ho mobilná aplikácia Lenovo Link a jednotlivé zariadenia. V prvej várke nájdete inteligentný displej, inteligentnú zásuvku, žiarovku a bezpečnostnú interiérovú kameru.

Lenovo Link slúži ako centralizované kontrolné centrum pre nastavenie a správu všetkých zariadení. Nepotrebujete teda samostatnú aplikáciu pre každé zariadenie, všetko môžete ovládať pomocou jednej appky. V rámci nej môžete ovládať špecifické skupiny zariadení naraz alebo ich naprogramovať, aby sa určité akcie vykonávali v konkrétnom čase počas dňa.

Lenovo Smart Home Essentials

Ovládanie hlasom a aj na diaľku

Lenovo združuje svoje zariadenia pre inteligentnú domácnosť pod označením Lenovo Smart Home Essentials. Aktuálne portfólio zahŕňa inteligentnú zásuvku Lenovo Smart Plug, ktorú pripojíte do štandardnej zásuvky. Lenovo zásuvka má ochranu proti nadprúdu a môžete ju na diaľku zapínať alebo vypínať.

Lenovo Smart Camera je inteligentná bezpečnostná kamera s Full HD rozlíšením a širokým zorným poľom, ktorá vám umožní sledovať živé video zábery v dome a to aj v noci cez infračervené nočné videnie. Vstavaný mikrofón a reproduktor umožňujú obojsmernú audio komunikáciu. Dizajn tejto kamery nám pripomína bezpečnostnú kameru od Xiaomi.

Lenovo Smart Bulb je inteligentná žiarovka, ktorá umožňuje plánovať a prispôsobovať osvetlenie na diaľku. K dispozícii je úprava teploty farieb a stlmenie jasu, alebo zapnutie a vypnutie odkiaľkoľvek a kedykoľvek prostredníctvom aplikácie Lenovo Link. Výhodou je, že k používaniu žiaroviek od Lenova nepotrebujete žiadnu samostatnú základňu.

Všetky zariadenia sú ovládateľné na diaľku, programovateľné a podporujú aj hlasové ovládanie cez Google Asistenta alebo Amazon Alexu.

Lenovo Smart Display a Lenovo Smart Bulb

Na Slovensku zatiaľ nebudú

Súčasťou inteligentnej domácnosti od Lenova je tiež inteligentný displej Lenovo Smart Display. Ide v podstate o inteligentný reproduktor, ktorý ponúka aj obrazovku. Na nej sa zobrazujú informácie, o ktorých Google Asistent práve rozpráva, čo niekedy uľahčuje a rozširuje príjem informácií. Rozhranie systému je prispôsobené pre obrazovku a aktuálne podporuje aplikácie ako Mapy Google, YouTube či Google Duo. Lenovo Smart Display bude dostupný v 8 alebo 10-palcovom vyhotovení.

Bohužiaľ, žiadne zariadenie z inteligentnej domácnosti od Lenova sa zatiaľ na náš trh nechystá. Trojica noviniek rodiny Lenovo Smart Home Essentials bude v predaji iba v Amerike a Lenovo Smart Display sa v rámci Európy začne predávať iba v Spojenom kráľovstve.

Časom sa očakáva, že sa Lenovo Smart Home Essentials dostanú aj od ostatných krajín Európy. Faktom ale je, že zariadení tohto typu nájdete na našom trhu už niekoľko, takže ak chcete inteligentnú domácnosť už dnes, nemusíte čakať práve na Lenovo.

Zdroj: Lenovo

Prečítajte si aj:

VIDEO TOUCHIT: Okuliare pre virtuálnu realitu, 180° kamera a inteligentný displej od Lenova na výstave CES 2018

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit

Komentáre sú uzavreté