Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Lenovo oznámila, že desať Lenovo produktov získalo ocenenia 2015 Red Dot  za produktový dizajn. Medzi výhercov patria all-in-one počítače Lenovo Horizon 2s a A740, Lenovo Y40 notebook, monitory ThinkVision Pro2840m a X24, pracovná stanica ThinkStation P900, viacrežimový notebook ThinkPad Yoga 14, ThinkPad Stack, tablety a príslušenstvo ThinkPad a už po druhý krát za sebou aj oceňovaný ThinkPad X1 Carbon.

Tieto ocenenia nadväzujú na úspech z roku 2013. Red Dot je prestížna medzinárodná dizajnová súťaž so sídlom v nemeckom Essene.  Len tie najlepšie produkty sú poctené ziskom tohto ocenenia, ktoré sa považuje za celosvetovo uznávanú pečať dokonalého produktového dizajnu. Víťazné produkty boli vybrané spomedzi takmer 5000 prihlásených výrobkov z 56 krajín. Víťazov určila medzinárodne uznávaná porota pozostávajúca z 38 porotcov, ktorí sú odborníkmi v rôznych oblastiach dizajnu a priemyslu. Víťazné produkty budú vystavené v múzeu Red Dot Design Museum v nemeckom Essene a budú zaradené do viazaného katalógu výstavy ako aj ich online multimediálnej výstavy.

Každoročné uznanie, prejavené ocenením Red Dot, je pre nás obrovskou cťou a potvrdzuje našu pretrvávajúcu schopnosť poskytovať našim zákazníkom zaujímavé produkty,” povedal David Hill, viceprezident, Think Design, Lenovo.  ”Lenovo dlhodobo zaznamenáva úspechy v súťaži Red Dot Design Awards, v posledných rokoch získalo tridsaťsedem cien,” uviedol Johnson Li, výkonný riaditeľ, Lenovo PC Design.

Značky: