Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Lenovo, tretí najväčší globálny dodávateľ serverového hardvéru x86, dňa 5. mája 2015 informovala o aktualizácii svojho vlajkového portfólia škálovateľných, vysokovýkonných x6 serverov spolu s radom predkvalifikovaných ISV podnikových riešení, vrátane ponúk optimalizovaných pre SAP® HANA.

Aktualizované Lenovo X6 serverové systémy, s práve uvedenými rekordnými výsledkami, čo sa výkonu týka, zahŕňa dva typy bladových serverov Flex System™ X6 a jeden pár rackových serverov System x®, ktoré je možné spravovať prostredníctvom Lenovo XClarity™, nedávno uvedeným riešením pre správu systémov. Tieto nové výkonné riešenia zlepšujú výkon a rýchlosť spustenia náročných pracovných úloh, ako napríklad cloud, databázu, ERP, virtualizácie a analytické funkcie biznisu.

„Rýchle tempo zmien v dnešnom prostredí podnikových dátových centier vytvára tlak na technológie infraštruktúry a IT rozpočty”, povedal Darrel Ward, viceprezident, Enterprise Marketing and Storage Business Unit. „Nové Lenovo servery X6 poskytujú výkon, agilitu a odolnosť, ktoré sú potrebné pre kritické aplikácie, pričom zároveň vášmu podniku poskytujú výhodu, s ktorou sa dá vyhrať aj v extrémne konkurenčnom prostredí.”

Stojanové servery Lenovo X6 – Modulárna „knihová“ architektúra 

Vysokovýkonné rackové servery X6 od Lenovo – štvorprocesorový server Lenovo System x3850 X6 a osemprocesorový Lenovo System x3950 X6, prinášajú oceňovaný modulárny dizajn. Tento vysokoflexibilný dizajn umožňuje jednoduché prehodenie tzv. Compute Books, ktoré poskytnú kapacitu pre procesory ďalšej generácie, znížia nákupné náklady a eliminujú potrebu kupovať nový server. Okrem toho táto inovatívna modulárna architektúra umožňuje IT oddeleniam jednoducho upgradovať ostatné kľúčové komponenty, ako napríklad úložisko dát, I/O karty v plnej a polovičnej výške, ako aj ventilátory a napájacie zdroje, bez nákladov a prerušenia pri výmene celých systémov. Tento prelomový systémový dizajn taktiež umožňuje využívanie procesorových  technológií viacerých generácií na tom istom šasi.

Tieto servery, vyzbrojené procesorom budúcej generácie Intel® Xeon® E7-4800 produktového radu v3, poskytujú nové úrovne výkonu a možnosť plynulého upgradovania, ako aj o viac ako 50 percent väčší výkon v porovnaní so systémami predchádzajúcej generácie. S podporou pre pamäť DDR4, najnovšiu pamäťovú technológiu a až 192 DIMM slotov, sú tieto systémy schopné zvládať aj tie pamäťovo najnáročnejšie záťaže, vrátane náročnej databázy a analytických funkcií. Pokročilé prvky spoľahlivosti, dostupnosti a použiteľnosti (RAS), ako sú Memory Page Retrieve, Consumed Error Recovery, a Upward Integration Modules, znižujú náklady na podporu a predlžujú čas bezporuchovosti.

Lenovo Flex System X6 – škálovateľné bladové výpočtové servery

Lenovo Flex System X6 Compute Nodes, vrátane systému Flex x480 X6, ktorý je škálovateľný na štvorprocesorový systém a systém Flex x880 X6, prvý škálovateľný osemprocesorový bladový server pracujúci na báze procesora Intel Xeon, zákazníkom ponúka najlepší výkon v odvetví s vysokoflexibilnou architektúrou navrhnutou tak, aby mohla rásť spolu s vašim rozvíjajúcim sa prostredím. S budúcimi Intel Xeon procesormi produktového radu E7-8800/4800 v3, ktorý je každý vybavený až 144 jadrami, tieto vylepšené počítačové jadrá prinášajú rýchlejší aplikačný výkon pre úlohy, ktoré vyžadujú najvyššiu úroveň výkonu, kapacitu pamäte a vysokú odolnosť, ako napríklad kritické databázy (tak in-memory ako aj tradičné RDBMS) a analytické operácie.

„Rad procesorov Intel Xeon E7 v3  sme vyvinuli s cieľom priniesť výkon, zvýšenú spoľahlivosť a škálovateľnosť, aby sme naplnili požiadavky podnikového computingu a umožnili rast analytických operácií v reálnom čase“, uviedla Lisa Spelman, generálna riaditeľka pre marketing, Intel Data Center Group. „Fakt, že Lenovo prináša flexibilné servery X6, založené na  procesore Intel Xeon E7 v3, znamená, že prináša výkon a in-memory kapacitu, ktorá explóziu podnikových údajov môže premeniť na pochopenie podstaty biznisu.“

SAP HANA riešenia optimalizované pre pracovnú záťaž pre aplikáciu SAP HANA

Dnešné nové riešenia optimalizované pre SAP® HANA, založené na Lenovo serverových platformách System x3850 X6 a System x3950 X6, prinášajú konfigurácie so SAP certifikáciou, ktoré prinášajú bezprecedentný výkon a škálovateľnosť. V kombinácii so službami podnikových riešení – Lenovo Enterprise Solution Services – tieto riešenia pre intenzívnu pracovnú záťaž môžu byť sprevádzkované za pár dní, čím zákazníkom pomôžu urýchliť spustenie nových aplikácií SAP HANA a tiež zjednodušia prebiehajúcu správu ich infraštruktúry v rámci SAP HANA.

Lenovo tiež ponúka SAP riešenia v spolupráci s EMC, medzi ktoré patria:

 • SAP® HANA Tailored Data Center Integration (TDI) s EMC® – na mieru šitá integrácia dátového centra
 • EMC® VSPEX™ pre klasické SAP prostredie

Dodatočné predkvalifikované ISV riešenia

Okrem SAP a EMC spoločnosť  Lenovo spolupracuje s poprednými firmami v tomto odvetví, ako napríklad Microsoft, VMware a Citrix s cieľom ponúkať kompletné, vopred otestované, riešenia infraštruktúry, ktoré využívajú Lenovo hardvér pre servery, úložiská a networking. Tieto predkvalifikované riešenia zjednodušujú a znižujú náklady na nasadenie riešení, čím spoločnostiam s obmedzenými IT zdrojmi umožňujú zameriavať sa na potreby ich rozvíjajúceho sa biznisu. Medzi predkvalifikované riešenia patria:

 • Lenovo riešenie pre Microsoft Scale Out File Server
 • Lenovo riešenie pre Microsoft SharePoint Server 2013
 • Lenovo riešenie pre Microsoft Exchange Server 2013
 • Lenovo riešenie pre VMware vCloud Suite 6.0
 • Lenovo riešenie pre VMware Horizon 6.0
 • Lenovo riešenie pre Citrix XenDesktop 7.6
 • Lenovo riešenie pre Microsoft SQL Server 2014
 • Lenovo riešenie pre Analýzu inžinieringu
 • Lenovo riešenie pre ANSYS
 • Lenovo riešenie pre finančné služby
 • Lenovo riešenie pre vedy o živej prírode

Viac informácií o predkvalifikovaných podnikových riešeniach Lenovo nájdete na stránke http://www.lenovo.com/systems/solutions.

Lenovo XClarity – Jednoduchá a automatizovaná správa systémov

Lenovo XClarity je ideálnym riešením pre malé až veľké podniky, poskytovateľov služieb a tiež štátne organizácie. Lenovo XClarity reaguje na kritické požiadavky zákazníkov, vrátane potreby centralizovať a zjednodušiť správu hardvérových zdrojov, rýchleho spustenia cloudovej a tradičnej infraštruktúry a umožňuje vizibilitu a kontrolu fyzických zdrojov z externých softvérových nástrojov na vyššej úrovni riadenia.  Toto nové riešenie je dostupné v dvoch verziách, Lenovo XClarity Administrator a Lenovo XClarity Pro, a podporuje nové, dnes uvedené vysokovýkonné serverové riešenia Lenovo X6 server.

Cena a dostupnosť

Systém x3850 X6 a Systém x3950 X6 budú dostupné od 26. mája s cenou od 7 979 EUR. Flex Systém x480 X6 a Flex Systém x880 X6 budú dostupné od 27.mája s cenou od 10 415 EUR.

 

Značky: