Tlačidlá už nie sú potrebné.

Snímače odtlačkov prstov sú dnes považované za samozrejmú výbavu telefónov strednej a vyššej triedy. Výrobcovia ich integrujú do tlačidiel na prednej alebo zadnej strane telefónu, prípadne aj do tlačidiel na boku. V blízkej budúcnosti by sme mohli nájsť tento komponent priamo v displeji smartfónu.

O takýchto snímačoch odtlačkov prstov sa už nejaký čas hovorí. Spoločnosť LG Innotek však oznámila, že sa jej podarilo reálne vyrobiť. Nový senzor je zabudovaný v miniatúrnom slote o veľkosti 0,03 mm priamo pod ochranným sklom displeja.

V praxi to znamená, že výrobcovia môžu ponúknuť túto funkciu aj bez nutnosti osadiť konštrukciu telefónu tlačidlami. LG tvrdí, že nový typ snímača je konkurencieschopný v porovnaní s existujúcimi senzormi v tlačidlách. Pridanou hodnotou podľa LG je, že výrobcovia môžu vytvoriť štýlovejšie zariadenie, ktoré je odolné voči vode a poškriabaniu. Popravde, tento popis možno aplikovať aj na Samsung Galaxy S7 edge a to aj napriek tomu, že má fyzické tlačidlo.

Prvých telefónov s novou technológiou by sme sa mali podľa slov LG dočkať v priebehu jedného roka.

Zdroj: The Verge

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit