Lidl upozorňuje na podvod. Nerozdáva voucher

0

Podvody na obchodné reťazce sú veľmi častým javom.

Občas je problém rozpoznať skutočnú súťaž alebo iniciatívu obchodu. V základe ale potrebujete poznať, odkiaľ príspevok prišiel. Na Facebooku totiž vždy vidíte odkiaľ príspevok prichádza. Ak príspevok nevedie na stránku skutočného obchodu, je to v najčastejšom prípade podvod.

V skutočnosti narazíte na množstvo akcií a ponúk, ktoré sú pravé. Máloktorá ak niektorá vôbec rozdáva nejaký obsah len za zdieľanie nejakého príspevku. Už vôbec nie za lajkovanie, nakoľko to je v rozpore s pravidlami Facebooku.

lidl hoax

Toto nie je skutočná akcia Lidl Slovensko a ide o podvod

Problémom je, že nie vždy musí ísť vyslovene o podvod, hoci tu to bol čistý hoax vo svojej čistej podobe. Existujú rôzne fanúšikovské stránky. Nie sú síce oficiálne ale na druhú stranu nijakým spôsobom nemusia priamo zavádzať.

Rozpoznanie pravej stránky pomôže modrý odznak s fajkou ako ho vidíte na obrázku. Významné osobnosti alebo firmy majú takýto odznak. Potom viete, že ide o profil skutočnej osoby, nie nezávislú fanúšikovskú stránku alebo falošný profil.

Zdroj: Lidl Slovensko FB

Prečítajte si aj:

Hoaxy na internete. Týmto správam neverte (aktualizované)

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár