Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Logitech G, značka spoločnosti Logitech a popredný inovátor herných technológií a vybavenia, predstavuje kompaktnú profesionálnu hernú klávesnicu Logitech G PRO X 60 LIGHTSPEED Gaming Keyboard, ktorá šetrí cenné miesto na stole, čím vyhovuje stále náročnejším požiadavkám profesionálnych hráčov.

V Českej republike a na Slovensku ďalej u vybraných partnerov rozširuje portfólio o mikrofóny Logitech G Yeti, svietidlá Logitech G Litra Beam a slúchadlá Logitech G Astro.

Kompaktná klávesnica

E-športovci potrebujú to najkvalitnejšie vybavenie, aby mohli zlepšovať svoje herné výkony. Klávesnica s 60% veľkosťou oproti bežnému štandardu sa medzi profesionálmi teší stále väčšej popularite pretože ponecháva viac priestoru pre dynamické pohyby myšou, ktoré sú pri vrcholnom zápolení v FPS strieľačkách nevyhnutné. Menšia 60% klávesnica sa ľahko vmestí do vyhradeného súťažného priestoru, umožňuje optimálne rozmiestnenie hráčskeho vybavenia na dosiahnutie maximálneho výkonu a tiež sa s ňou lepšie cestuje na turnaje.

„PRO X 60 je ideálna pre hráčov, ktorí potrebujú klávesnicu čo sa dá prispôsobiť pre akékoľvek nastavenie a podmienky. Taktiež je ľahko prenosná keď musím niekam cestovať. Veľmi sa mi páči ,“ povedala Michaela ‚mimi‘ Lintrup , ktorá hrá Valorant za team G2 Esports.

Klávesnica menších rozmerov sa síce dobre hodí na hranie na súťažiach, niektorí profesionálni hráči však na nich môžu postrádať dôležité špecifické klávesy. Pre riešenie tohto problému bola PRO X 60 vybavená inovatívnou technológiou KEYCONTROL, ktorá umožňuje prispôsobenie jej funkcií ďaleko za hranice štandardných klávesníc.

„S návrhom a výrobou klávesníc a spínačov pre profesionálnych hráčov s ich pomocou máme dlhoročné skúsenosti,“ vyhlásil Brent Barry, vedúci oddelenia pre e-šport a vybavenie radu PRO pod značkou Logitech G. „Vďaka našej úzkej spolupráci s hráčmi sme získali dôležité poznatky, ktoré zohrali kľúčovú úlohu pri navrhovaní PRO X 60 a upozornili na potrebu technológie KEYCONTROL. Tento nový produkt má všetko to, čo by si profesionálni hráči mohli priať – kompaktné prenosné prevedenie v kombinácii s novými pokročilými technológiami, ktoré im dokážu poskytnúť potrebné vybavenie a výkon na ceste k víťazstvám.“

Technológia KEYCONTROL bola vyvinutá s cieľom rozšíriť možnosti klávesnice nad rámec klávesnice štandardnej plnej veľkosti. Používateľsky prívetivý nástroj KEYCONTROL je súčasťou aplikácie G HUB a ponúka hráčom oveľa väčšiu prispôsobiteľnosť vďaka možnostiam priradiť každej klávese až 15 funkcií a nastaviť si klávesnicu podľa svojho individuálneho herného štýlu. V kombinácii s pokročilou funkciou G-SHIFT, ktorú je možné použiť na prepínanie funkcií tlačidiel myši, môžu hráči aktivovať novú vrstvu kláves a získať rýchly prístup k ľubovoľnej klávese alebo príkazu priamo pod svojou ľavou rukou, ku klávesom WASD alebo k akejkoľvek inej programovateľnej klávese na klávesnici. Chýbajúce dôležité klávesy si tak doplnia presne tam, kde ich potrebujú, čo im zaistí bleskový prístup k potrebným funkciám a urýchli ich cestu k víťazstvám.

„Milujem pôvodnú klávesnicu PRO, ale keď sa moja hra zdokonalila, chcela som niečo menšie, aby som mala na stole viac priestoru pre myš bez toho, aby som prišla o funkcie kláves,“ povedala Emma ‚Emy‘ Choe, ktorá hrá CounterStrike 2 za team FlyQuest RED. „Keď som prešla na PRO X 60 s KeyControl, získala som viac miesta pre rýchle pohyby myšou a zároveň si môžem prispôsobiť klávesnicu tak, aby mi nechýbali žiadne potrebné klávesy. Už sa nemôžem dočkať, až ju použijem v súťaži.“

Klávesnica PRO X 60 je vybavená spoľahlivou bezdrôtovou technológiou Logitech G LIGHTSPEED. Bezdrôtové pripojenie LIGHTSPEED bolo navrhnuté tak, aby bolo rovnako rýchle ako káblové a zároveň extrémne odolné voči rušeniu, a to aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Keď profesionálny hráč súťaží na turnaji, často ho obklopujú tisíce ľudí so zariadeniami generujúcimi rádiové vlny, ako sú mobilné telefóny, kamery a rôzne siete. Logitech testuje LIGHTSPEED v špičkovej bezodrazovej komore, kde sa generuje zodpovedajúce vysokofrekvenčné rušenie, aby bolo overené bezproblémové fungovanie bezdrôtového spojenia cez LIGHTSPEED. Profesionálni hráči sa môžu spoľahnúť, že ich kliknutia a pohyby myšou budú presne zaregistrované, čo im umožní podať maximálny výkon.

„Pri súťažiach je veľmi dôležité spoľahlivé a rýchle pripojenie, pretože v kritickej situácii potrebujete čo možno najkratšiu odozvu. Trvalo rýchle a funkčné bezdrôtové pripojenie môže pri hraní v najvyššej lige znamenať rozdielom medzi výhrou a prehrou,“ povedal Evan ‚Verhulst‘ Verhulst, ktorý hrá Apex Legends za team TSM.

Klávesnica PRO X 60 má optické spínače GX Optical s taktilným alebo lineárnym priebehom stlačenia. Tieto spínače boli navrhnuté s cieľom uspokojili používateľov pri hraní aj písaní, k čomu prispieva aj ich premazanie pri výrobe. Ponúkajú rýchlejšiu odozvu ako štandardné mechanické spínače a tým aj rýchlejšie hranie. Na rozdiel od bežných mechanických spínačov sa GX Optical aktivujú svetelným lúčom, takže odpadá krátke oneskorenie kvôli ošetreniu zákmitov kontaktov. Signál sa vyšle hneď po stlačení klávesy.

Medzi ďalšie vlastnosti klávesnice PRO X 60 patria:

  • Hmatníky kláves z dvojito vstrekovaného polybutylén-tereftalátu (dual-shot PBT)
  • RGB podsvietenie kláves s funkciou LIGHTSYNC
  • Prepínač herného režimu
  • Valček na úpravu hlasitosti, funkcie na ovládanie médií
  • Bluetooth
  • Adaptér 2:1 LIGHTSPEED
  • Polotvrdé cestovné púzdro

Cena a dostupnosť

Bezdrôtová herná klávesnica PRO X 60 LIGHTSPEED v čiernej alebo bielej farbe je k dispozícii u predajcov Alza.sk a na stránkach LogitechG.com (ružová klávesnica) za odporúčanú maloobchodnú cenu 199,99€. Ďalšie informácie nájdete na adrese LogitechG.com.

Rozšírenie portfólia Logitech G v SR

Okrem novej klávesnice sa na Slovensku začínajú novo predávať aj tieto hráčske periférie z radu Logitech G:

Tieto produkty sú k dispozícii u všetkých podporovaných partnerov ako je Alza.sk, Datart, Nay, PGS a novo aj Smarty.

Značky: