Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť L­­­­ogitech oznámila, že sedem jej produktov bolo ocenených cenou International Design Awards. Ultra rýchla herná myš Logitech G402 Hyperion Fury Ultra-Fast FPS Gaming Mouse a webová kamera Logitech ConferenceCam Connect získali zlatú cenu, herná myš Logitech G302 Daedalus Prime MOBA Gaming Mouse, prenosná klávesnica Logitech Keys-To-Go a reproduktor značky Ultimate Ears UE MEGABOOM boli ocenené striebrom a stojanček Logitech AnyAngle si odniesol bronzovú cenu. Bezdrôtová klávesnica pre viac zariadení Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 získala navyše strieborné aj bronzové ocenenie v dvoch kategóriách v medzinárodnej súťaži International Design Award.

Naša tvrdá práca sa vypláca – len za posledných 16 mesiacov sme získali vyše 50 ocenení za dizajn,“ povedal Bracken Darrell, prezident a CEO spoločnosti Logitech. „Logitech vynakladá značne úsilie, aby bola poprednou spoločnosťou v oblasti technológií, ale súčasne tou, ktorá má v srdci svojho záujmu aj dizajn. Naším cieľom je prichádzať na trh s produktmi, ktoré budú spotrebitelia milovať.“

Každým rokom ohodnotia ceny International Design Awards legendárnych vizionárov v oblasti dizajnu a objavujú nové talenty na poli architektúry, dizajnu interiérov, produktov, grafiky a módy. Tento rok porota IDA skúmala 1.000 prihlásených položiek z 52 krajín a vybrali víťazov na základe úspešnosti s ohľadom na dizajn, kreativitu, použiteľnosť a inovácie.