Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Po 16 rokoch sa v Royal Opera House rozhodli premiestniť podstatnú časť výpočtového výkonu do datacentra. Londýnska kultúrna ustanovizeň nedávno ukončila rok trvajúcu rekonštrukciu a podpísala zmluvu so spoločnosťou Dell o vynovení svojho datacentra, modernizácii počítačovej siete a zavedení tabletov.

Zamestnanci môžu vďaka virtuálnym serverom a počítačom pracovať na diaľku. Proti prípadným kyberútokom chráni operu firewall Dell SonicWall NSA 5600. V celej inštitúcií je možné využívať drôtové aj bezdrôtové pripojenie. Jason Oliver, šéf IT oddelenia Royal Opera House povedal: „Technika, ktorú sme využívali nám už nevyhovovala a jej aktualizácie boli príliš drahé.”

Shot of data center featuring undefined PowerEdge products at Dell Data Center, Austin, TX.

Ukážka dátového centra s produktami PowerEdge v dátovom centre Dell, Austin, Texas

Dell ponúkol opere trojročnú zárukou a 50 % zľavu. Wi-Fi riešenie od texaskej spoločnosti využívali aj novinári počas udeľovania cien BAFTA vo februári. Niektorí zamestnanci dostali tiež tablety Dell Venue 11 Pro s odpojiteľnou klávesnicou, ktoré nahradili nepraktické desktopy a stali sa primárnym zariadením v kancelárii aj mimo nej. Royal Opera House by mal byť vďaka tejto modernizácii lepšie pripravený na implementovanie digitálnych technológií aj na svojich javiskách.

Zdroj: http://www.itpro.co.uk/networking/24486/royal-opera-house-replaces-piecemeal-network-in-dell-upgrade

Značky: