Značka Mamibot, popredný výrobca robotických produktov, predstavuje hybridný vysávač Exvac880 Wisor. Upratovanie tak vďaka tomuto inovatívnemu výrobku nebolo nikdy jednoduchšie.

EXVAC880 Wisor dokáže na jedno nabitie vyčistiť až 200 m², čo je plocha, ktorá vysoko prekračuje priemernú hodnotu jedného českého obytného priestoru. S nabíjaním si ale netreba robiť starosti. Plne automatický vysávač sa sám zaparkuje do nabíjacieho doku a potom pokračuje v mieste, kde skončil. Vďaka vysokému saciemu výkonu a trom úrovniam rozprašovania vody bude podlaha dokonale čistá za všetkých okolností.

Pomocou LDS+SLAM navigácie dokáže vysávač plánovať upratovanie s ozajstnou precíznosťou. Inteligentné určovanie trasy zabezpečuje výkonný štvorjadrový procesor ARM Cortex ™ A7 v kombinácii s algoritmami simultánnej lokalizácie a mapovania, pričom všetko dopĺňa presný laserový senzor. Navigácia je tak dokonalejšia ako u predchádzajúcej generácie, a tak sa prístroj dokáže orientovať v priestore aj po presúvaní.

Ovládanie hlasom, mobilom aj manuálne

Možnosti manuálneho ovládania ale samozrejme nechýbajú. Vysávač je možné konfigurovať priamo na jeho tele, súčasne je kompatibilný s aplikáciami Amazon Alexa, Google Home a Tmall Genie a hlavne s vlastnou aplikáciou pre telefóny s Androidom. Vysávač v podstate ide ovládať odkiaľkoľvek, stačí len pripojenie k internetu. Prístroj tak dokáže pracovať v automatickom režime, je možné nastaviť zakázané oblasti, kombináciu mopovania a vysávania alebo stanoviť len určité oblasti pre upratovanie interiéru.

Špina dovnútra, čistý vzduch von

Čistenie podlahy zabezpečujú dve kefy, ktoré nečistoty efektívne zhromažďujú k nasávaciemu otvoru. O maximálnu hygienu sa stará trojitá filtrácia zložená z primárneho, penového a HEPA filtru. To všetko je doplnené tesniacim systémom, ktorý minimalizuje únik vzduchu z prístroja. Ku kvalitnému mopovaniu pomáhajú elektronicky riadené tri úrovne dávkovania vody z nádoby s objemom 370 ml.

Telo robotického hybridného vysávača EXVAC880 Wisor je nižšie ako väčšina laserových robotov. Dokáže tak efektívne čistiť pod posteľou, gaučom, stolom a ostatným nábytkom. Nevynechá ani kúsok plochy a kam sa dostane, tam je čisto.

Najdôležitejšie parametre:

  • doba prevádzky: 55–110 minút
  • doba nabíjania: 180–240 minút
  • sací výkon: 2 880 PA
  • objem nádrže na odpad: 600 ml
  • objem nádrže na vodu: 370 ml
  • batéria: Li-ion 2 600 mAh
  • hluk: 55–70 dB
  • hmotnosť: 3 kg
  • rozmery: 33 x 33 x 9,8 cm

Značky: