Stane stane sa tak po viac ako piatich rokoch.

Mapy Google sú najrozšírenejšou aplikáciou na navigovanie. Za uplynulé roky sa do nej dostalo nespočetné množstvo užitočných funkcií a zmien, ktoré prispievajú k tomu, že aplikácia sa teší čoraz väčšej obľube. Je to aj vďaka tomu, že Google do tejto navigačnej aplikácie pridal niekoľko funkcií z aplikácie Waze po tom, čo ju pred pár rokmi získal. Medzi najväčšie výhody Máp Google sú ich aktuálne mapové podklady a aj to, že aplikácia je celkom zadarmo. 

Hoci sa Google snaží veľa funkcií pre systémy Android a iOS zavádzať v približne rovnakom čase, tak nie vždy sa to spoločnosti podarí dodržať. Nevieme, či je to zámer, ale svetlou výnimkou sú najnovšie funkcie, ktoré sa do systému iOS dostanú dokonca až 5 rokov po tom, čo sa objavili v systéme Android.

Portál TechCrunch získal informácie o dvoch nových funkciách, ktoré mieria do systémov iOS a Apple CarPlay pre automobily. Ide o funkciu tachometer a rýchlostné limity, ktoré Android používatelia dôverne poznajú už viac ako päť rokov. Teraz sa však pre systémy spoločnosti Apple začínajú zavádzať globálne. Ide pritom o funkcie, ktoré šoférov dokážu ochrániť pred zbytočnými pokutami, pretože im postrážia nielen aktuálnu rýchlosť, ale zobrazia aj tú predpísanú. Ak vodič predpísanú rýchlosť prekročí, tak bude na to upozornený zmenou farby indikátora rýchlosti.

Mapy Google pre iOS a Apple CarPlay konečne dostávajú užitočnú funkciu z AndroiduZdroj: TechCrunch
Mapy Google pre iOS a Apple CarPlay konečne dostávajú užitočnú funkciu z Androidu

Informácie o rýchlostných limitoch a aktuálnej rýchlosti sú zobrazované v míľach a kilometroch za hodinu  v závislosti na regióne. Prvé náznaky o novej funkcii v systémoch iOS a Apple CarPlay sa začali objavovať pred pár dňami, pričom Google neskôr potvrdil, že funkcie budú čoskoro dostupné globálne pre všetkých používateľov oboch systémov.

Rýchlomer a rýchlostné limity je možné zapnúť prejdením do ponuky Nastavenia > Navigácia > Možnosti jazdy. Majte však na pamäti, že Google sa zrieka zodpovednosti za presnosť zobrazovanej rýchlosti a limitov slovami, že funkcie slúžia „len na informačné účely“. Aj preto sa spoliehajte na tachometer vozidla, hoci Mapy Google by mali aktuálnu rýchlosť zobrazovať presnejšie, keďže tá je meraná pomocou GPS.

Zdroj: TechCrunch

Prečítajte si aj:

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.