Mastercard ocenil šesť výnimočných projektov v oblasti platobných kariet

0

Spoločnosť Mastercard, jednotka v inovatívnych, pohodlných a bezpečných platbách, opäť ocenila  výnimočné bankové projekty za uplynulý rok. Už tradične sa ocenenie týka špecifických a jedinečných projektov v oblasti platobných kariet na Slovensku.

Ocenené banky si tentoraz odniesli celkovo deväť trofejí v šiestich kategóriách. Slávnostné odovzdanie cien prebehlo v závere konferencie Mastercard Day, ktorá sa konala 11. januára 2018.

„Sme veľmi radi, že si banky a ďalšie inštitúcie vyberajú spoločnosť Mastercard ako partnera pri realizácii svojich inovatívnych projektov. To zodpovedá našej dlhodobej vízii, ktorej cieľom je zjednodušovať zákazníkom ich každodenný život. Nový rok so sebou opäť prináša ďalšie technologické a inovatívne výzvy, na ktoré sa tešíme,“ povedal Miroslav Lukeš, generálny riaditeľ Mastercard pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko.

Predstavitelia slovenských bánk si prevzali počas slávnostného večera viacero ocenení, celkovo v šiestich kategóriách.

 Prehľad odovzdaných ocenení:

OcenenieSpoločnosťOdôvodnenie
Issuer 2017Slovenská sporiteľňaNajväčší absolútny nárast objemu transakcií – issuing
Acquirer 2017Tatra bankaNajväčší absolútny nárast objemu transakcií – Acquiring
Most Effective Marketing Campain 2017VÚB bankaKampaň Magnifica
Innovations 2017Slovenská sporiteľňa, Poštová banka, mBank, J&T bankaPripravenosť na digitalizáciu platobných kariet do mobilných telefónov
Advisors Special Mention 2017Slovenská sporiteľňaVyužitie Mastercard Advisors na rast debetného portfólia a prácu s dátami
Priceless Specials 2017VÚB bankaNajvyšší objem nazbieraných odmien v rámci programu v roku 2017

 

Ocenenie Issuer 2017 získala Slovenská sporiteľňa za najväčší absolútny nárast objemu transakcií za uplynulý rok. Ide nielen o transakcie kartou cez platobné terminály, ale aj cez e-shopy a platobné kiosky. Vydavateľ (issuer) je banka alebo iná finančná inštitúcia, ktorá vydáva kartu držiteľovi.

Cenu Acquirer 2017 získala Tatra banka za najväčší absolútny nárast objemu transakcií u obchodníkov za rok 2017, a to nie len platobnou kartou cez terminály, ale aj pomocou platobných kioskov alebo internetových obchodov. Ocenenie získala ako najúspešnejšia banka, ktorá spravuje sieť platobných terminálov a internetových obchodníkov a pomocou globálnej siete Mastercard zabezpečuje zúčtovanie kartových transakcií.

Za najúspešnejšiu marketingovú kampaň roka Most Effective Marketing Campaign 2017 bola vyhlásená kampaň Magnifica VÚB banky.

Cena Innovations 2017 bola udelená štyrom bankám: Slovenskej sporiteľni, Poštovej banke, mBank a J&T banke za pripravenosť na digitalizáciu platobných kariet do mobilných telefónov.

Ocenenie Advisors Special Mention 2017 získala Slovenská sporiteľňa za využitie Mastercard Advisors k rastu debetného portfólia a prácu s dátami.

Cenu Priceless Specials 2017 získala VÚB banka za najvyšší objem nazbieraných odmien v rámci programu v roku 2017.

„Aj v roku 2017 sa Mastercard aktívne podieľal na uvedení viacerých zaujímavých inovácií,“ skonštatoval M. Lukeš. Ako dodal, veľmi dôležitým momentom bolo aj podpísanie Memoranda o spolupráci so slovenskou vládou v oblasti rozvoja technologických inovácií vo verejnom sektore. „To pre nás predstavuje možnosť podeliť sa s našimi rozsiahlymi skúsenosťami v tejto oblasti a aj naďalej prinášať  do každodenného života Slovákov komfort, bezpečnosť a spoľahlivosť ako prví,“ doplnil M. Lukeš.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár