Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Pri príležitosti svojich 55. narodenín uvádza AMG na trh mimoriadne exkluzívne pretekárske vozidlo, Mercedes-AMG GT3 EDITION 55. Výrobca pretekárskych vozidiel v Affalterbachu ručne vyrobí iba päť exemplárov mimoriadneho modelu.

Okrem limitovanej výroby zažiari GT3 jedinečnými technickými atribútmi a mnohými špecifickými detailmi výbavy, vďaka ktorým sa stáva vyhľadávaným zberateľským kúskom – od nápadného dizajnu edície, cez vysokohodnotné pohľadové uhlíkové vlákna až po optimalizovaný výkon motora. Súčasťou mimoriadneho modelu je aj krabička EDITION 55 – 1 OF 5 s exkluzívnymi hodinkami IWC s vygravírovaným číslom podvozka.

  • Mimoriadny model Mercedes-AMG GT3 EDITION 55 limitovaný na päť kusov
  • Interiér a exteriér s vysokohodnotnými prvkami mimoriadnej výbavy
  • Vrátane hodiniek IWC Pilot’s Watch Chronograph Edition „AMG” v krabičke EDITION 55

„Motoristický šport je to, čo nás poháňa.“ Slová zakladateľa AMG Hansa Wernera Aufrechta sú hlavným motívom značky výkonných a športových vozidiel z Affalterbachu už 55 rokov. Úspechy na pretekárskych tratiach za posledných päť desaťročí sú početné a legendárne – od senzačného víťazstva vozidla Mercedes-Benz 300 SEL 6.8 AMG vo svojej kategórii na pretekoch 24 Hours of Spa v roku 1971 až po historické dvojnásobné víťazstvo Mercedes-AMG GT3 na tohtoročnom ročníku rovnakých pretekov. Ako poctu svojmu bohatému dedičstvu z motoristického športu teraz Mercedes-AMG uvádza na trh svoje aktuálne vozidlo GT3 Customer Racing v prísne limitovanej edícii EDITION 55.

Počet kusov vozidla Mercedes-AMG GT3 EDITION 55 je pevne stanovený na päť. S cieľom garantovať a zdokumentovať túto malú sériu vozidiel bol pre čísla podvozkov piatich exemplárov vytvorený samostatný číselný rad („GT3.190-55“). Okrem toho ponúka mimoriadny model v porovnaní so základným vozidlom aj množstvo osobitých prvkov. EDITION 55 okrem iného nemá homologizáciu FIA, a preto môže prísť s väčším výkonom motora: optimalizovaný 6,3-litrový motor V8 AMG produkuje 650 k – približne o 100 k viac ako vo verzii FIA. Patrične k tomu sa vysokovýkonná výfuková sústava z inconelu zaobíde bez tlmiča hluku a vytvára tak ešte výraznejšiu zvukovú kulisu.

Maximálna exkluzivita prevláda aj vo farebnom stvárnení a dizajne vozidla Mercedes-AMG GT3 EDITION 55: jeho špeciálne lakovanie s jednovrstvovým lakom vo farbe alpínska sivá MANUFAKTUR s červenými zvýrazňujúcimi prvkami dokonale dopĺňa matné vyhotovenie aerodynamických konštrukčných dielov z pohľadového kompozitu z uhlíkových vlákien (predný difúzor, zadný difúzor, zadné krídlo s koncovými panelmi, krídelká, žalúzia, maska chladiča, bočné obloženie prahov). Na dverách mimoriadneho modelu osadeného hladkými pneumatikami je nalakovaný erb Affalterbachu. Logo AMG a logo 55. výročia zdobia zadné krídlo.

Vo funkčnom pretekárskom kokpite prináša Mercedes-AMG GT3 EDITION 55 exkluzívne detaily. Výšivka na sedadle zobrazuje znak výročia a na stredovej konzole a škrupine sedadla z uhlíkových vlákien je plaketa s nápisom „EDITION 55 – 1 OF 5“. Interiér charakterizuje matná antracitová metalíza, v ktorej sa harmonicky prelínajú kvalitné prvky z pohľadového kompozitu z uhlíkových vlákien – od nástupných líšt cez obloženie dverí a stredovú konzolu až po prístrojovú dosku. Ďalším vizulálnym prvkom v interiéri sú bezpečnostné pásy so strieborným akcentom.

Technickým vrcholom v kokpite modelu Mercedes-AMG GT3 EDITION 55 je zobrazovacia jednotka údajov (DDU) najnovšej generácie. Jednotka Bosch DDU 11 disponuje grafickým znázornením s vysokým rozlíšením na zobrazovanie relevantných informácií, ako sú rýchlosť, otáčky, prevádzkové teploty, časy na kolo, ukazovateľ prevodového stupňa a signalizácia radenia smerom hore, ako aj ďalších dodatočných informácií. Mimoriadnou pastvou pre oči je samotné štartovanie modelu Mercedes-AMG GT3 EDITION 55, pri ktorom sa na displeji zobrazí logo 55. výročia.

Okrem množstva prvkov mimoriadnej výbavy je súčasťou dodávky exkluzívneho modelu AMG GT3 aj na mieru šitá a špeciálne navrhnutá autoplachta. Ďalšia zaujímavosť pochádza od partnera spolupráce s Mercedes-AMG, IWC Schaffhausen: exkluzívne pre príležitosť uvedenia vozidla na trh vytvoril švajčiarsky výrobca hodiniek limitovanú krabičku EDITION 55 obsahujúcu hodinky Pilot’s Watch Chronograph Edition „AMG“ (referencia IW377903). Na zadnej strane puzdra hodiniek z titánu 5. stupňa je vyryté číslo podvozku príslušného vozidla Mercedes-AMG GT3 EDITION 55. V krabičke sa nachádza aj čierny textilný remienok. Odovzdanie vysokohodnotných hodiniek sa uskutoční v butiku IWC v blízkosti bydliska kupujúceho.

S modelom Mercedes-AMG GT3 EDITION 55 rozširuje značka Mercedes-AMG svoju ponuku mimoriadnych modelov pri príležitosti 55. výročia značky. Okrem GT3 existujú aj ďalšie edície vozidiel založené na rôznych sériových modeloch od značky Mercedes-AMG. Predajná cena modelu Mercedes-AMG GT3 EDITION 55 je 625 000 eur (bez DPH).

Christoph Sagemüller, vedúci motoristického športu Mercedes-AMG: „S modelom Mercedes-AMG GT3 EDITION 55 si v tomto roku ešte raz ctíme 55-ročnú históriu našej značky. Je to pocta mnohým nezabudnuteľným momentom z motoristického športu, ktoré sa nám za viac ako päť desaťročí podarilo nazbierať na pretekárskych tratiach po celom svete. Sériu mimoriadneho modelu sme prísne obmedzili: existuje len päť exemplárov, pričom všetky sú vybavené najhodnotnejšími prvkami mimoriadnej výbavy a ďalšími prvkami. Vďaka tomu je Mercedes-AMG GT3 EDITION 55 zberateľským kúskom, ktorý z hľadiska exkluzivity možno len ťažko prekonať.“

Mercedes-AMG GT3 EDITION 55*:

Mimoriadna výbava v interiériŠpeciálne lakovanie podvozka: matná antracitová metalíza
Displej Bosch DDU 11 s logom výročia
Výšivka na sedadle s logom výročia
Bezpečnostné pásy so striebornými akcentami
Plaketa „EDITION 55 – 1 OF 5“
Pohľadový kompozit z uhlíkových vlákien v matnom vyhotovení pre prístrojovú dosku, nástupné lišty, obloženie dverí,  rúru ventilácie , stredovú konzolu, obloženie nádrže
Mimoriadna výbava v exteriériMimoriadne lakovanie: jednovrstvový lak    alpínska sivá MANUFAKTUR (956)
Vysokovýkonná výfuková sústava z inconelu bez tlmiču hluku
Optimalizovaný výkon motora
Lakovaný erb Affalterbachu na dverách
Lakované zadné krídlo s logom AMG a výročia
Pohľadový kompozit z uhlíkových vlákien v matnom vyhotovení pre predný difúzor, zadný difúzor, zadné krídlo s koncovými panelmi, krídelká, žalúziu, masku chladiča, bočné obloženie prahov
Limitovaná autoplachta s logom výročia
Expedícia na hladkých pneumatikách
IWC Pilot’s Watch Chronograph Edition „AMG”Limitovaná krabička EDITION 55 s plaketou „EDITION 55 – 1 OF 5”
Vygravírované číslo podvozku
Dodatočný remienok
Odovzdanie v butiku IWC v krajine kupujúceho

* Výroba s homologizáciou FIA je možná na výslovnú žiadosť zákazníka

Značky: