Facebook predstavil nové plány so službou Messenger. Povýšil ju na platformu.

Každoročná vývojárska konferencia Facebooku s názvom F8 priniesla jednu dôležitú novinku. Facebook sa rozhodol sprístupniť službu Messenger vývojárom tretích strán. Tí budú môcť prepojiť funkcionalitu aplikácie s týmto komunikačným nástrojom.

V praxi to bude fungovať tak, že používatelia môžu z vybraných aplikácií posielať video, statické alebo animované obrázky a ďalšie multimédiá priamo do Messengeru. Príjemca dostane okrem obsahu aj možnosť rýchlej inštalácie vybranej aplikácie.

Prepojenie s Messengerom ponúknu najskôr tieto aplikácie

Prepojenie s Messengerom ponúknu tieto aplikácie. Ďalšie pribudnú neskôr

Facebook verí, že vývojári tretích strán ocenia základňu o veľkosti viac ako 600 miliónov používateľov. Vybrané aplikácie budú propagované aj prostredníctvom novej ponuky v službe Messenger.

Sociálna sieť chce využiť svoj komunikačný nástroj aj v procese objednávania a kupovania cez internet. Používatelia budú dostávať cez Messenger aktualizácie o stave objednávky, ako je jej spracovanie, odoslanie atď. Službu budú spočiatku podporovať dvaja predajcovia, Everlane a zulily.

V Messengeri budete sledovať aj stav svojej objednávky

V Messengeri budete sledovať aj stav svojej objednávky

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit