Universal Foldable Keyboard je nová mobilná klávesnica. Komunikuje cez Bluetooth a spáruje sa s dvoma zariadeniami.

Microsoft predstavil novú klávesnicu Universal Foldable Keyboard. Ponúka pokročilé technológie, ako je súbežné spárovanie s dvoma Bluetooth zariadeniami, odolnosť voči obliatiu, výdrž batérie 3 mesiace na jedno nabitie a kompatibilitu so systémami iOS, Android, Windows a Windows Phone.

Takáto výbava je štandardná pre prémiové klávesnice, avšak Microsoft vylepšil aj dizajn zariadenia. Konštrukcia pozostáva z dvoch častí, ktoré je možné zavrieť podobne ako poznámkový blok. Príslušenstvo má v rozloženom stave rozmery 295 × 125 × 5,5 mm a keď klávesnicu zavriete, zmenší sa na rozmery 147 × 125 × 11 mm. V takomto formáte ju môžete jednoducho prenášať aj v kabelke.

Ultratenké klávesnice s hrúbkou 5 mm už na trhu nájdete. V minulosti sme testovali Sony Bluetooth Keyboard BKB10 a Logitechu Keys-to-go, ktoré považujeme za najlepšie mobilné klávesnice na trhu. Universal Foldable Keyboard má výhodu v kompaktnejšom formáte, keď klávesnicu prenášate. Otázne je, nakoľko takýto dizajn ovplyvní pohodlie pri písaní.

Microsoft uvedie svoju novú klávesnicu na trh čoskoro, cena pre americký trh je stanovená na 99,95 dolárov.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit