S novým notebookom predstaví aj vylepšenú verziu tabletu Surface Pro X.

Microsoft počas najbližších dní predstaví dve novinky radu Surface. Pravdepodobne sa tak stane už 1. októbra. Správu priniesol portál WinFuture.

Portfólio Surface notebookov rozšíri 12,5-palcový Surface Laptop Go, ktorý sa bude snažiť zaujať najmä cenou – štartovať bude od 649 eur, resp. 599 eur vo verzii pre školy. Notebook ponúkne procesor Intel Core i5-1035G1, 8 GB RAM, 64, 128 a 256 GB úložisko, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 a snímač odtlačkov prstov v napájacom tlačidle.

Microsoft rovnako predstaví druhú generáciu tabletu Surface Pro X, ktorý je založený na ARM architektúre. Bude ho poháňať rýchlejší procesor Qualcomm Snapdragon a dostane aj viac pamäte. Na informácie o ďalších vylepšeniach si budeme musieť počkať minimálne do štvrtka.

Prvú generáciu tabletu Surface Pro X sme v redakcii TOUCHIT testovali pred necelým polrokom. Na tablete sme ocenili jeho moderný dizajn a neustálu konektivitu do internetu. Počas používania nás však čiastočne obmedzovala kompatibilita s niektorými programami. Detaily si prečítajte v našej recenzii, TU.

Zdroj: WinFuture

Prečítajte si aj:

Microsoft Surface Pro X: Začiatok novej éry (RECENZIA)

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit