Microsoft pripravuje cenovo dostupný Surface Laptop Go: Oznámi ho už o pár dní

0

S novým notebookom predstaví aj vylepšenú verziu tabletu Surface Pro X.

Microsoft počas najbližších dní predstaví dve novinky radu Surface. Pravdepodobne sa tak stane už 1. októbra. Správu priniesol portál WinFuture.

Portfólio Surface notebookov rozšíri 12,5-palcový Surface Laptop Go, ktorý sa bude snažiť zaujať najmä cenou – štartovať bude od 649 eur, resp. 599 eur vo verzii pre školy. Notebook ponúkne procesor Intel Core i5-1035G1, 8 GB RAM, 64, 128 a 256 GB úložisko, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 a snímač odtlačkov prstov v napájacom tlačidle.

Microsoft rovnako predstaví druhú generáciu tabletu Surface Pro X, ktorý je založený na ARM architektúre. Bude ho poháňať rýchlejší procesor Qualcomm Snapdragon a dostane aj viac pamäte. Na informácie o ďalších vylepšeniach si budeme musieť počkať minimálne do štvrtka.

Prvú generáciu tabletu Surface Pro X sme v redakcii TOUCHIT testovali pred necelým polrokom. Na tablete sme ocenili jeho moderný dizajn a neustálu konektivitu do internetu. Počas používania nás však čiastočne obmedzovala kompatibilita s niektorými programami. Detaily si prečítajte v našej recenzii, TU.

Zdroj: WinFuture

Prečítajte si aj:

Microsoft Surface Pro X: Začiatok novej éry (RECENZIA)

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár