Microsoft ukázal svoj „tekutý“ návrh aplikácií

0

Zmena dizajnu ide ruka v ruke so zmenou stavebných blokov aplikácií.

Microsoft ukázal svoj Fluid Framework, ktorý umožní pracovať na dokumentoch a v aplikáciách trochu pružnejšie, ako doteraz. O troch hlavných výhodách informoval server MSPoweruser.

Prvou je spolupráca viacerých používateľov na jednom dokumente. Nemusí ísť vo výsledky o dokument, ako ho poznáme. Môže ísť o kreslenie, kalendáre, chat alebo rôzne nástenky pre viac používateľov. Druhá výhoda je, že aplikácie budú pozostávať zo stavebných blokov, ktoré sa dajú presúvať medzi rôznymi miestami webovej aplikácie s pôvodným obsahom vlastností.

No a nakoniec bude vytváranie aplikácií s Fluid Frameworkom kompatibilné s rôznymi vyhľadávačmi, prekladačmi textu, návrhovými systémami na zadávanie obsahu atď. Novinku uvidia používatelia Microsoft Office 365, Outlooku, SharePointu alebo napríklad poznámkového bloku OneNote.

Zdroj: MSPoweruser

Prečítajte si aj:

Ako zablokovať aktualizácie pre Windows 10?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>