Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Individualizácia typická pre značku MINI dosiahla novú úroveň. Britský výrobca prémiových automobilov predstavuje službu MINI Yours Customised (v preklade: MINI prispôsobené vašim potrebám), ktorá dáva zákazníkom možnosť získať vybrané inovované produkty s dizajnom, ktorý si sami zvolili.

Následne môžu transformovať svoje vlastné vozidlo na špeciálny kus personalizovaný vo vlastnom štýle. Tento inovatívny balík bude sprístupnený v priebehu roka 2018 pre množstvo modelov MINI v Európe a ďalších veľkých trhoch. Produktový rad MINI Yours Customised bude zahŕňať podložky smeroviek známe ako bočné ozdobné mriežky, obloženie interiéru na strane spolujazdca, LED prahy a projektory dverí.

Zákazníci si môžu vybrať, navrhnúť a objednať inovované diely dostupné v rade produktov MINI Yours Customised v novom online obchode (www.yours-customised.mini) špeciálne vytvorenom pre tento nový balík. Individualizované produkty budú následne vyrobené pomocou inovatívnych výrobných postupov, ako je 3D tlač a laserové písmo. Pokročilý výrobný postup umožňuje presnú implementáciu želaní zákazníka. Individuálne navrhnuté výrobky budú dodané v priebehu iba niekoľkých týždňov. Jednotlivé diely budú navrhnuté tak, aby ich mohol do vozidla integrovať samotný zákazník alebo servisný partner MINI. Zákazník môže konkrétny diel zmeniť aj niekoľkokrát. To znamená, že individualizované komponenty možno vymeniť aj neskôr v prípade predaja vozidla.

MINI ako priekopník individualizácie, digitalizácie a 3D tlače

Rad produktov MINI Yours Customised opäť potvrdzuje, že britská prémiová značka MINI je priekopníkom udávajúcim trendy v oblasti orientácie na zákazníka, rozširovania digitálnych služieb a vytvárania inovatívnych výrobných postupov. Celosvetová komunita značky MINI si vždy vysoko cenila individualitu. Výnimočne veľká ponuka špeciálneho vybavenia a originálneho príslušenstva MINI už dnes zákazníkom umožňuje komplexne definovať nezameniteľnú individualitu pri dizajnovaní svojho MINI. Navrhovanie vozidla sa tak dnes rozširuje o nový rozmer kreatívnej interakcie medzi vozidlom a jeho majiteľom. V rámci tohto procesu MINI zákazníkom ponúka možnosť voľby z viacerých možností a ich aktívnej integrácie do procesu navrhovania vozidla, pričom ale typický dizajnérsky jazyk značky MINI ostáva zachovaný. Pri dizajnovaní produktov MINI Yours Customised si fanúšikovia značky MINI môžu vybrať rôzne farby, vzory, povrchové úpravy a ikony. Môžu tiež do dizajnu integrovať svoje vlastné texty a podpis. Táto bezprecedentná sloboda v navrhovaní dizajnu zákazníkom umožňuje transformovať svoje MINI na jedinečný špeciálny kus definovaný vlastným osobným štýlom a svojou kreativitou. Zákazníci tiež môžu svoj dizajn kedykoľvek zmeniť v súlade so zmenou vlastných ašpirácií a s novými nápadmi.

Značka MINI je zástancom digitalizácie a inovatívnych výrobných postupov na realizáciu individuálnych želaní zákazníka. Pre priamy predaj zákazníkovi bol okrem globálneho e-shopu vytvorený aj úplne nový distribučný reťazec. Rovnako bol prispôsobený aj postup 3D tlače, aby vyhovoval výrobe jednotlivých produktov balíka MINI Yours Customised vo veľkom počte.

Konfigurácia sa vykonáva v online obchode špecializovanom na nový rad produktov. Inovatívnym centrom tohto internetového obchodu je integrovaný jednoducho ovládateľný a flexibilný Customiser (nástroj na individuálne prispôsobenie). Má úplne nový dizajn, štruktúru a naprogramovanie.  Návrhy zvolené a uložené zákazníkmi sa po skompletizovaní postupu objednávky v digitálnej forme prenesú do príslušného výrobného závodu a údaje budú použité priamo príslušným systémom na výrobu jedinečných výrobkov. Napríklad digitálne ovládaná 3D tlačiareň dostane inštrukcie na základe údajov vytvorených v priebehu konfigurácie, aby vyrobila presne také bočné ozdobné mriežky a lišty, ako ich navrhol zákazník. Výrobky MINI Yours Customised sa budú vyrábať vo výrobných závodoch v Nemecku.

Všetky 3D tlačiarne použité v tomto procese sú vysoko profesionálne výrobné zariadenia, ktoré sú presne nakonfigurované na tento účel BMW Group vďaka jej strategickému partnerstvu so spoločnosťami Hewlett-Packard Inc., Carbon Inc. a EOS GmbH. Toto je prvýkrát, kedy budú dodávať práve tieto konkrétne špičkové plastové prvky vybrané do programu MINI Yours Customised. Aj počítačom riadené laserové gravírovanie použité pri výrobe prahov dverí štylizovaných podľa želania zákazníka je navrhnuté tak, aby vyhovovalo prísnym požiadavkám na kvalitu výrobkov MINI. Vďaka tomu všetky výrobky MINI Yours Customised spĺňajú rovnaké vysoké štandardy formy, funkcionality a bezpečnosti ako komponenty dodávané z výrobného závodu pôvodného príslušenstva MINI.

Online konfigurácia: šablóny a dizajnové okruhy ako platforma nekonečnej kreativity zákazníkov MINI.

Orientácia na zákazníka a jednoduchosť používania boli hlavnými podmienkami pri navrhovaní online obchodu s výrobkami MINI Yours Customised (www.yours-customised.mini). Pri výrobe osobných návrhov používateľ prechádza jednotlivými prevádzkovými fázami v priebehu tvorby svojho osobného dizajnu a v rámci toho môže popustiť uzdu svojej fantázii a kreativite. Napríklad farby, povrchovú úpravu a vzory bočných mriežok a líšt interiéru možno navrhovať v ľubovoľnom poradí. Povrchové úpravy a vzory možno geometricky modifikovať tak, aby ich miery spĺňali vaše požiadavky. Používateľ bude mať k dispozícii aj zoznam dizajnových okruhov, z ktorých si môže vybrať tematicky prispôsobené farby a ikony. Ich veľkosť možno meniť a jednotlivé prvky možno voľne konfigurovať na ploche návrhu. Dizajnové okruhy obsahujú ikony z kontextov, ako sú napríklad cestovanie, aktívne trávenie voľného času a bohatá história značky MINI. Okrem toho budú mať používatelia k dispozícii aj textové pole, ktoré možno vyplniť, meniť jeho tvar aj polohu. Práve tu je priestor pre tvorivosť, ktorá pomôže zvečniť informácie, ako je meno vodiča, pasažiera alebo vozidla, ako aj osobné odkazy v rámci dizajnu výrobku MINI Yours Customised. Až do momentu skompletizovania konfigurácie môžu používatelia bez problémov prechádzať jednotlivými krokmi výberu, aby dokonale zladili všetky farby, vzory, ikony a nápisy.

Výber z rôznych farieb, vzorov a ikon z jednotlivých dizajnových okruhov je k dispozícii aj pri navrhovaní osvetlených prahov dverí a LED projektorov dverí. Tieto dizajnové prvky možno doplniť textom, ktorý možno voľne zadávať do vyhradeného poľa. To umožňuje neobmedzený počet rôznych verzií, ktoré možno vytvárať z kombinácií farieb, vzorov, ikon a nápisov, a vytvoriť tak svoj osobný „podpis“ vyjadrujúci vlastný názor, záujmy a životný štýl vodiča vozidla MINI.

Ak chce zákazník ešte viac zábavy s vlastným kreatívnym návrhom, môže sa oň podeliť s ďalšími používateľmi prostredníctvom funkcie snímania obrazovky a prepojenia na daný návrh určeného pre sociálne médiá.  Tak sa tvorí ešte väčšia inšpirácia v rámci komunity značky MINI. Ak počas procesu konfigurácie dôjde k nejakým problémom, používatelia môžu kedykoľvek telefonicky alebo e-mailom kontaktovať odborníkov v call centre vytvorenom špeciálne pre program MINI Yours Customised.

Prispôsobené bočné ozdobné mriežky MINI: maximálna rôznorodosť farieb, povrchových úprav, vzorov, ikon a nápisov.

Okraje podložiek bočných smeroviek známe ako bočné mriežky sa vyrábajú 3D postupom a následne sa nalakujú farebným odtieňom podľa želania zákazníka – biela Aspen White matná, červená Chili Red matná, čierna Jet Black matná, strieborná Melting Silver matná alebo bielo-strieborná White Silver matná. Pre každú individuálnu konfiguráciu je k dispozícii aj výber z rôznych povrchových úprav a vzorov. Každá z týchto možností sa dá geometricky a rozmerovo prispôsobiť. Možnosti individuálneho navrhovania ešte dopĺňajú ikony zo štyroch dizajnových okruhov a pole určené pre voľne formulovaný text. Dizajn bočných mriežok môže byť rôzny na pravej a na ľavej strane vozidla – môže napríklad zahŕňať mená vodiča a spolujazdca.

Bočné mriežky z programu MINI Yours Customised sa dodávajú v pároch a v kombinácii s bielymi smerovkami. Sú dostupné pre 3-dverové a 5-dverové modely MINI a pre kabriolety MINI v aktuálnej ponuke modelov. Sponový mechanizmus používaný na montáž štandardných komponentov možno použiť aj na namontovanie na bočné panely konkrétneho vozidla. Vďaka tomu je možná výmena bočných mriežok v niekoľkých jednoduchých krokoch, takže si ich používatelia môžu meniť podľa vlastného želania.

Prispôsobené lišty MINI: veľký priestor na kreativitu v interiéri.

Aj interiérové obloženie z programu MINI Yours Customised sa vyrába na profesionálnej 3D tlačiarni. Je to dokonalý identifikačný prvok umožňujúci kreativitu v interiéri 3-dverových, 5-dverových MINI a kabrioletov MINI v aktuálnej generácii modelov. Obloženie možno presne integrovať do prístrojovej dosky na strane spolujazdca, kde nahradí štandardne z výroby dodávané obloženie. Ak treba, obloženie možno kedykoľvek vymeniť za inú verziu s individuálnym dizajnom. Podmienkou je vybavenie vozidla príslušnou základňou.

Pre návrhy obloženia je k dispozícii biela Aspen White matná, červená Chili Red matná, modrá Starlight Blue matná, sivá Moonwalk Grey matná a čierna Jet Black matná farba. Veľký výber povrchových úprav, grafických vzorov a ikon z rôznych tematických okruhov vytvára ďalšie možnosti individuálnej štylizácie. Zákazník bude mať aj priestor na vyplnenie textového poľa, ktoré podobne ako ikony možno voľne konfigurovať v ľubovoľnej veľkosti na povrchu obloženia.

Prispôsobené MINI LED prahy dverí: vitajte v osobne navrhnutom MINI.

Osvetlené prahy dverí z programu MINI Yours Customised slúžia na pritiahnutie pohľadu vodiča a pasažierov MINI pri otvorení dverí. Zákazníci majú možnosť voľby medzi verziou z lešteného a čierneho hliníka a medzi viacerými prispôsobiteľnými základnými vzormi. Do celkového návrhu možno pridávať aj ikony z rôznych dizajnových okruhov. Vodič vozidla MINI tak môže na tomto vlastnom výrobku MINI Yours Customised zanechať doslova vlastný kreatívny podpis. Textové pole môže používateľ vyplniť podľa vlastného želania svojím menom alebo textom veľkými písmenami a vo forme svojho vlastného podpisu.

Návrh vytvorený používateľom sa aplikuje pomocou špičkovej laserovej technológie. Individuálne konfigurovateľné prahy dverí sa dodávajú v počte podľa konkrétneho modelu – dva v prípade 3-dverových modelov MINI a kabrioletov MINI, alebo štyri v prípade 5-dverových modelov MINI a nového MINI Clubman. Možno ich presne pripevniť na konkrétne miesto pomocou dodávaných lepiacich podložiek. LED obloženia dverí MINI do dverí vodiča a spolujazdca majú LED osvetlenie bez akýchkoľvek káblov. Ich osvetlená plocha sa aktivuje magnetickým spínačom pri otvorení dverí. Ten je súčasťou objednávky, rovnako ako napájacie batérie vrátane dvoch rezervných a nástroje potrebné na montáž a demontáž. Okraje zadných dverí nie sú osvetlené. Počas konfigurácie má zákazník možnosť navrhnúť každý z dvoch alebo štyroch okrajov dverí samostatne.

Prispôsobené MINI LED projektory dverí: výrazný signál vyjadrujúci individualitu.

Projektory dverí z radu MINI Yours Customised predstavujú ďalší impozantný a nenapodobiteľný prvok pri vstupovaní a vystupovaní z vozidla. Vytvárajú osvetlenie, ktoré možno individuálne navrhnúť a ktoré sa premieta na podlahu príslušnej nástupnej časti z LED svetelného zdroja, keď sa otvoria dvere vodiča a spolujazdca. Priemer projekcie je od 40 do 50 centimetrov. Na navrhnutie projekcie je k dispozícii viacero vzorov vo farbách červená Chili Red, modrá Starlight a čierna v kombinácii s bielou. Používateľ môže svoj výtvor ešte viac individuálne prispôsobiť pridaním ikon z rôznych dizajnových okruhov, ako aj textu a podpisu v samostatných krokoch. K dispozícii je aj možnosť nakonfigurovania odlišného dizajnu pre dvere na strane vodiča a na strane spolujazdca.

LED projektory dverí z programu MINI Yours Customised možno nainštalovať do vozidiel aktuálnej generácie MINI aj do starších modelov. Podmienkou je, aby mali dverové projektory alebo osvetlenie vstupu. Ak sú dvere vozidla vybavené projektorom, súčasné nasúvacie prvky možno jednoducho vymeniť za výrobky MINI Yours Customised navrhnuté zákazníkom. Rozsah dodávky pre všetky ostatné vozidlá zahŕňa nasúvacie prvky a projektory na výmenu osvetlenia dverí nainštalovaného z výroby. V oboch prípadoch montáž pozostáva z niekoľkých jednoduchých krokov.

BMW Group

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW – Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline.

 

Značky: