Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Unikátne technologické centrum „na kolesách“, ktoré je špeciálne navrhnuté na prezentáciu špičkových inovácií produktov spoločnosti Huawei, navštívilo počas ICT Day aj Bratislavu.
  • Riešenia, ktoré boli na Slovensku predstavené sú určené pre veľké podniky, verejnú správu a odvetvia, ako je zdravotníctvo, vzdelávanie, maloobchod, poskytovateľom internetových služieb a ďalšie.

Partnerom spoločnosti Huawei sa počas úvodného programu prihovoril Maqi, Generálny riaditeľ Huawei Technologies pre Čechy, Slovensko a Rakúsko a k vzájomnej spolupráci sa v príhovore vyjadril štátny tajomník Ministerstva hospodárstva Vladimír Šimoňák. „Slovensko uznáva technologickú dynamiku Číny, v porovnaní s Európskou úniou je jej tempo podstatne vyššie. Informácie o aktivitách spoločnosti Huawei v IT a digitalizácií sú pre nás veľmi prínosné,“ vyjadril sa Vladimír Šimoňák.

Zaujímavé informácie z technologickej oblasti hosťom prezentoval Emil Fitoš prezident IT Asociácie ITAS, profesor Peter Sinčák z Technickej Univerzity v Košiciach a Global Chief Public Services Industry Scientist Enterprise Business Group Hong-Eng KOH. Nosnou témou tejto konferencie bola digitalizácia a budovanie digitálneho Slovenska. Ide o vzájomnú pomoc, spoluprácu a posúvanie Slovenska a našich obyvateľov bližšie k digitálnej transformácii a modernému digitálnemu životu.  

V rámci podujatia, ktoré sa konalo 29. mája v Bratislave, spoločnosť Huawei predstavila dva roadshow kamióny, ktoré slúžia ako mobilné technologické centrum „na kolesách“. Kamióny boli špeciálne navrhnuté na prezentáciu špičkových inovácií produktov spoločnosti v rámci Huawei Europe Enterprise Roadshow 2024. Podujatie ICT Day je súčasťou európskej iniciatívy Roadshow 2024, mobilného turné, v rámci ktorého putujú kamióny Huawei po celom kontinente a navštívia 54 miest v 21 krajinách.

Kamióny demonštrujú najnovšie produkty a riešenia spoločnosti Huawei v oblasti IKT pre veľké podniky, verejnú správu a odvetvia ako sú zdravotníctvo, poskytovateľov internetových služieb, vzdelávanie, maloobchod a ďalšie. Táto iniciatíva predstavuje platformu na stretnutie a prepájanie IT profesionálov, aby si vyskúšali ukážky produktov Huawei z prvej ruky, spolu s odbornými poznatkami od popredných osobností v tomto odvetví.

„Huawei Slovakia ICT Day 2024 je silným prejavom nášho neochvejného záväzku pomáhať zákazníkom a partnerom rýchlejšie dosiahnuť digitálne a inteligentné technológie,“  povedal Maqi, Generálny riaditeľ Huawei Technologies pre Čechy, Slovensko a Rakúsko. „Toto podujatie je jedinečnou príležitosťou na stretnutie a zoznámenie sa s najnovšími inováciami v oblasti informačných a komunikačných technológií a predovšetkým na podporu ekosystému spolupráce pre podniky, aby dosiahli nové úspechy pri svojej digitálnej transformácii.“ Podujatie približuje spojenie ekologického a digitálneho prechodu na podporu udržateľného rozvoja európskeho priemyslu. Spoločnosť sa zameriava na prezentáciu vyspelých IKT technológií so záväzkom zdvojnásobiť digitálnu a inteligentnú transformáciu v kľúčových odvetviach.

„Spoločnosť Huawei ako popredný podnik špecializujúci sa na vysokokvalitné technológie IKT poskytuje technologické portfólio, ktoré dokáže uspokojiť potreby všetkých podnikov, od siete po dátové úložisko, cloud a zjednotenú komunikáciu,“ dodal Maqi, Generálny riaditeľ Huawei Technologies pre Čechy, Slovensko a Rakúsko. „Vďaka tomu máme úplný prehľad o výzvach našich zákazníkov v oblasti digitálnej a inteligentnej transformácie, a môžeme na ne reagovať zásadnými riešeniami, ktoré sa rýchlo zavádzajú, ľahko spravujú a sú nákladovo efektívne.“

Značky: