Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Krátko po predstavení modernizovaného prevedenia najpredávanejšieho modelového radu značky Škoda uvádza slovenské zastúpenie limitovanú edíciu obľúbeného modelu.

Autorizovaní predajcovia už teraz prijímajú objednávky, prvé vozidlá budú zákazníkom odovzdané na prelome druhého a tretieho štvrťroka. Pre Slovensko je určený iba obmedzený počet vozidiel Škoda Octavia First Edition. Po ich vypredaní sa ponuka rozrastie o ďalšie špecifikácie podľa štandardného predajného programu. Škoda na Slovensku zároveň spustila konfigurátor aj pre štandardnú verziu (mimo First Edition), pričom si modernizovaná Octavia zachovala ceny a ponúkne tak viac výbavy a technológií za rovnakú cenu, ako jej predchodca.

Model Škoda Octavia patrí dlhodobo medzi favoritov slovenských motoristov, a to ako u firemnej, tak i u súkromnej klientely. Škoda prišla s týmto modelom na trh už v roku 1996 a odvtedy celkovo štyri generácie vozidla presvedčili viac než 7 miliónov zákazníkov po celom svete. Sme preto presvedčení, že modernizovaná Octavia nebude výnimkou a nadviaže na predchádzajúce úspechy na domácom automobilovom trhu,“ uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu Škoda Auto Slovensko a dodal: „Edícia First Edition je zároveň skvelou príležitosťou, ako získať najnovšiu, najbezpečnejšiu a v súčasnosti najvybavenejšiu Octaviu ešte výhodnejšie, a to s bohatou štandardnou výbavou za cenu, ktorá štartuje od 25 990 eur s DPH.

Zmeny, ktoré je vidieť i cítiť

Dlhodobo najpredávanejší model na domácom trhu nedávno prešiel modernizáciou, ktorá priniesla nielen inovovaný vzhľad s novým predným aj zadným nárazníkom a prepracovanou maskou chladiča. Novinkou sú mimo iné predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie, LED zadné svetlá s animovanými ukazovateľmi smeru a niekoľko dizajnov kolies z ľahkej zliatiny. Okrem toho sa zvýšil podiel udržateľných materiálov na sedadlách, prístrojovej doske a výplniach dverí. Ďalšie asistenčné systémy zvýšili už tak vysokú aktívnu aj pasívnu bezpečnosť. Napríklad nový asistent rozpoznania únavy a pozornosti vodiča využíva širokú škálu informácií a parametrov na vyhodnotenie reakcií vodiča. Škoda Octavia tak patrí k najbezpečnejším vozidlám vo svojej triede. V roku 2022 úspešne zopakovala svoje päťhviezdičkové hodnotenie v referenčnom teste bezpečnosti vozidiel organizácie Euro NCAP, a to aj v nových, prísnejších skúšobných podmienkach.

Exkluzívna výbava pre prvých slovenských záujemcov

Ako prvá vstupuje na slovenský trh limitovaná edícia s bohatou výbavou a dvojicou motorov na výber. Škoda Octavia First Edition zahŕňa napríklad už v základnej výbave 17-palcové kolesá Mensa, interiér Loft s látkovým poťahom, 8 airbagov, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, asistent rozjazdu do kopca, Front Assist, LED predné svetlomety a Full LED zadné svetlomety, svetelný a dažďový senzor, 10“ infotainment systém s ôsmimi reproduktormi a Smartlinkom, parkovacie senzory vpredu a vzadu s parkovacou kamerou, vyhrievané predné sedadlá, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, tempomat, lakťovú opierku s Jumbo Boxom, či napríklad predĺženú záruku na 5 rokov (alebo 100 000 km) a množstvo ďalšej výbavy. To všetko v rámci First Edition už od 25 990 eur (resp. 27 240 eur za variant Combi) v kombinácii s motorizáciou 1,5 TSI 85 kW (110 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. K dispozícii bude možnosť zvoliť si 7-stupňovú automatickú prevodovku či silnejší (110 kW / 150 k) výkon z rovnakej motorizácie. V ponuke v rámci edície First Edition je tiež možnosť vybaviť Octaviu motorizáciou 2,0 TDI s výkonom 85 kW / 110 k alebo 110 kW / 150 k.

Atraktívna edícia First Edition dostupná vo webovom konfigurátore

Vozidlá Škoda Octavia First Edition je možné už objednávať, svoje vozidlo si môžu záujemcovia vyberať prostredníctvom webového konfigurátora alebo u autorizovaných predajcov. Škoda Auto Slovensko tiež spustila konfigurátor pre modernizovanú Octaviu mimo First Edition, ktorá si zachovala rovnaké ceny ako predchádzajúca generácia. Ponúkne tak ešte viac výbavy a technológií za nezvýšenú cenu. Prvé automobily budú zákazníkom odovzdané na prelome druhého a tretieho štvrťroka. Viac informácií je možné nájsť na www.skoda-auto.sk alebo v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda.

Značky: