Spoločnosť Huawei sa tento rok na MWC pripravila naozaj dôkladne. Svoju prezentáciu usporiadala v jednom z najluxusnejších hotelov v Barcelone, priamo na brehu mora. Úvodná časť patrila prezentácií úspechov firmy v oblasti predaja smartfónov a tabletov a to po celom svete. Ako povedala moderátorka,  bolo to „oči-otvárajúce“ 🙂

V druhej časti sa slova ujal prezident tejto firmy, Richard Yu so svojou nezabudnuteľnou angličtinou a to v podstate znamenalo skutočné uvedenie nových produktov. Tentoraz to bolo výhradne o náramkoch, resp. nositeľných zariadeniach. Podľa Richarda Yu sú takéto hodinky šikovným rozšírením smartfónu a zároveň dokážu monitorovať životný štýl používateľa.

Prvým predstaveným zariadením bol Huawei Talkband B2. Tento náramok vychádza z modelu B1, ale je podstatne vylepšený. Firma si overila, že až 87 % používateľov modelu B1 ho používa každý deň a vzniká tak u používateľov návyk na takýto typ zariadenia. TalkBand je pritom v skutočnosti kombinácia Bluetooth headsetu a náramku, je teda možné si načúvacie zariadenie vložiť do ucha a môžete s ním spokojne telefonovať, aj keď šoférujete.

MWC-26

Inteligentné nositeľné zariadenie TalkBand B2 v striebornom vyhotovení

Model B2 sa dá lepšie využívať pri športe a vyzerá oveľa modernejšie a luxusnejšie. Má vymeniteľný náramok, základom je P-MOLED displej s uhlopriečkou 0,73 palca. Tento displej je dotykový, telo TalkBand B2 je vyhotovené z hliníka. Náramok je tak odolný, ľahký a dodáva sa vo viacerých farbách. Jeho remienok je protialergický, príjemný na nosenie a tiež odolný. Ak si prajete, môžete si remienok vymeniť podľa vášho želania, ide totiž o štandardný remienok so šírkou 15 mm. Samotná dokovacia stanica v náramku je prispôsobená noseniu na ruke. Uchytenie remienka sa prispôsobuje rozmerom ruky. TalkBand B2 v sebe obsahuje 6-osový snímač pohybu, gyroskop a snímač zrýchlenia. Rozpozná napr. aj to, že si v náramku umývate zuby a tieto pohyby nebude zarátavať do vášho pohybu 🙂

Zabudovaný algoritmus potom rozpoznáva spôsob vášho života – či beháte, bicyklujete alebo chodíte na turistiku. TalkBand B2 je so smartfónom pripojený cez Bluetooth. Vo výsledku vám aplikácia v pripojenom smartfóne zobrazí kompletný záznam vašej aktivity.

Huawei-11

Na telefonovanie obsahuje TalkBand B2 dvojicu mikrofónov a výkonný reproduktor. Aj v hlučnom prostredí budete môcť s týmto náramkom komunikovať. Pomocou neho si vyhľadáte stratený mobil a naopak, cez mobil môžete nájsť hodinky. Navyše, tento náramok môže komunikovať so zariadeniami s Androidom 4.0+ ale aj iOS 7.0+ . Pri bežnej prevádzke vydrží batéria v náramku na 5 dní (alebo 6 hodín hovoru). Farebné vyhotovenie je čierna a strieborná v cene 169 Eur a prémiové pozlátené vyhotovenie stojí 199 Eur.

RichardYuCeny

Ďalší z predstavených náramkov má označenie Huawei TalkBand N1. Ten je určený na počúvanie hudby, monitorovanie životného štýlu a voľný čas. Vyhotovenie tohto nositeľného zariadenia je v podobe slúchadiel a pre lepšiu reprodukciu hudby si inšpiráciu berie z profesionálnych reproduktorov. Podľa prezidenta Huawei je ich zvuk porovnateľný s prémiovými slúchadlami pripojenými k zariadeniu pomocou káblu. TalkBand N1 v sebe obsahuje aj 4 GB pamäti, teda do vnútra nositeľného zariadenia sa zmestí 1000 pesničiek, batéria vydrží na 7 hodín prehrávania.

MWC-24

Inteligentné nositeľné zariadenie TalkBand N1 má podobu slúchadiel a dá sa s nimi aj telefonovať

Ako správne nositeľné zariadenie je možné cez TalkBand N1 aj telefonovať, vo výbave je teda aj mikrofón. Slúchadlá sú vybavené technológiou na potlačenie okolitého hluku. Pri športe sa aj v tomto prípade zaznamenáva vaša aktivita – každý váš krok aj spotrebovaná kalória. Pritom vám TalkBand N1 aj hlasom oznámi počet zrealizovaných krokov, resp. percento splnenia stanoveného cieľa. Zároveň sa tento „náramok“ podobá na šperk, hlavne na ženskom krku vyzerá naozaj dobre. Slúchadlá pritom držia pri sebe magneticky a celok pôsobí veľmi esteticky. TalkBand N1 je ľahký na nosenie a prichádza s viacerými vymeniteľnými náušníkmi. Stupeň krytia je IP54 a s odolnosťou voči potu. Farebné vyhotovenie je zlaté, šedé a červené. Cena je stanovená na akceptovateľných 119 Eur.

Najväčším ťahákom tlačovej konferencie však boli hodinky Huawei Watch. Konštatujeme, že vyzerajú luxusne, priemer ich ciferníka je pre hodinky štandardných 42 mm. Huawei Watch ako prvé inteligentné hodinky s Android Wear používajú zafírové sklíčko a nosiť ich môžu aj ženy. Vyrobené sú tak, aby ste ich chceli radi nosiť každý deň.

MWC-29

Hodinky Huawei Watch patrili k najväčším prekvapeniam MWC

Na prvý pohľad sú to tak náramkové hodinky, to bola aj základná myšlienka ich tvorcov. Vyrobené sú z materiálov, z ktorých sa hodinky zvyknú vyrábať, nie je tu žiadny plast. Tlačidlo na spustenie stopiek je umiestnené ergonomicky. Samotný displej má uhlopriečku 1,4 palca, je to AMOLED displej, rozlíšenie 400 × 400 bodov, hustota až 286 ppi a kontrastný pomer 10 000:1. Znamená to, že displej vyzerá tak, ako keby šlo o skutočné mechanické vyhotovenie hodiniek. Remienok je oceľový a odoláva škrabancom, ako aj hrdzaveniu. Sú pritom ručne skladané z viac ako 130 elementov. Na trh prídu v zlatom, striebornom a čiernom vyhotovení, k tomu bude existovať aj výber viacerých kožených alebo metalických remienkov. Hodinky používajú remienok so šírkou 18 mm, dá sa vymeniť. Z hľadiska ciferníkov si môžete vyberať spomedzi 40 variantov. Operačným systémom je Google Wear, hodinky majú v spodnej časti aj optický snímač tepu srdca.

Na hodinkách sa pri prichádzajúcom volaní zobrazuje informácia, kto vám volá, vrátane mena kontaktu a podoby jeho tváre a vidíte aj prijaté SMS či emaily. Rovnako máte k dispozícii aj notifikácie z kalendára a sociálnych sietí. Hodinky tiež monitorujú vašu aktivitu, práve preto je vo vnútri 6-osový snímač pohybu spolu s barometrom. Využijete ich aj pri monitorovaní spánku, pohybu či cvičení. Zaznamenávajú tiež vaše rekordy. Huawei má pripravený celý zdravotný ekosystém pre nositeľné zariadenia. Hodinky budú k dispozícii v polovici tohto roka.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.