Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR pokračovala štvrtým kolom deviateho ročníka série najprestížnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku.  

V sobotu 25. júna si v Topoľčiankach bajkeri vychutnali päť tratí v dĺžke od 14 do 66 kilometrov s náročnými stúpaniami a adrenalínovým prejazdom cez potok. Spolu sa ich postavilo na štart viac ako 600 a sily si zmerali v rozmanitých kategóriách, nechýbala trať pre e-biky či celé rodiny. Najmladší účastník pritom mal 7 rokov, najstarší pretekár 76, takže vidieť, že ide o podujatie naozaj pre všetkých. Po kolách v Rajeckých Tepliciach, Levoči, Slovenskom raji a v Topoľčiankach uzavrú sériu preteky vo Svite. Už tradičnou súčasťou série zostáva zelený prístup, kedy plasty nahrádzajú prírodné materiály. Úspech majú aj sprchy, cykloumyvárne či servisná podpora, vďaka ktorým účastníci zažívajú komfort ozajstných profesionálnych pretekov.

Päť podujatí po celom Slovensku

Cyklistika sa stáva čoraz populárnejšou a vďaka svojej univerzálnosti prináša radosť malým aj veľkým, profesionálom aj amatérom. ŠKODA BIKE OPEN TOUR prináša všetkým fanúšikom horskej cyklistiky preteky, na ktorých si môžu zmerať sily a užiť si neopakovateľnú atmosféru v prírode. Deviaty ročník pretekov prináša sériu piatich podujatí po celom Slovensku, pričom každé z nich je aj súčasťou ŠKODA Slovenského pohára XCM. V sobotu 21. mája odštartovali sériu preteky v Rajeckých Tepliciach, druhé kolo prebehlo 28. mája v Levoči, 11. júna sa bajkeri stretli v  Slovenskom raji, nasledovali 25. júna Topoľčianky a ročník uzavrú preteky vo Svite, ktoré privítajú účastníkov 13. augusta.

Nádherné výhľady aj náročné stúpania

ŠKODA BIKE OPEN TOUR je aj tento rok prispôsobená všetkým úrovniam cyklistov. V sobotu 25. júna sa fanúšikovia horskej cyklistiky stretli  v Topoľčiankach a pokračovali nádherným prostredím Tribečských vrchov. Spolu sa na štart postavilo viac ako 600 bajkerov, nechýbali ani hostia z Maďarska, Poľska, Rumunska, Českej republiky, Rakúska či Ukrajiny. Všetci si pritom naplno užili priaznivé počasie, skvelú atmosféru a úžasné prírodné scenérie. Medzi najťažšie úseky patrili viaceré stúpania a adrenalínový prejazd cez potok, ktoré preverili kondíciu a pripravenosť aj pokročilých jazdcov. Spestrením bola voľba kráľa a kráľovnej hradu Hrušov za narýchlejší výšľap na jeho vrchol. Pretekári a fanúšikovia si užívali pohodlné zázemie, sprievodný program aj ekologické vzdelávacie aktivity, vďaka čomu pri vítaní v cieli vládla skvelá atmosféra.

Zelený prístup ako samozrejmosť

V rámci už zabehnutého ekologického prístupu na tomto podujatí plasty nahrádzajú na každých pretekoch prírodné materiály a textilné štartovacie vaky či letáky vytlačené na recyklovanom papieri sú už jeho neoddeliteľnou súčasťou. V Topoľčiankach nechýbali ani členovia Zelenej hliadky, ktorí sa starali o edukáciu návštevníkov či zber dát aj postrehov. Vytvorené boli separačné stanice, na ktorých pomáhali návštevníkom správne separovať odpad, ich súčasťou boli aj propagačné materiály a diskusie. Deti aj rodičia ocenili hravé vzdelávacie aktivity v kreatívnom duchu s ekologickým posolstvom. Mobilná hliadka sa starala aj o dodržiavanie poriadku v areáli podujatia, všetok odpad bol po podujatí vo vreciach označený, zvážený a odovzdaný na ďalšie spracovanie.

Pohodlie, zábava aj ceny v cieli

Organizátori sa počas celej série starajú aj o zvýšený komfort pretekárov. Súčasťou všetkých pretekov sú tak sprchy, úschovňa bicyklov aj cykloumyváreň a pretekári využívali tieto možnosti naozaj naplno. Okrem dobrého pocitu z výkonu a zážitkov nechýbala ani tombola v cieli, v ktorej sa hralo o množstvo skvelých cien.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2022

Seriál ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hoby cyklistov na Slovensku. Viac informácií o podujatí nájdete na: https://www.welovecycling.com/sk/sbot/

Podpora cyklistiky vo svete aj na Slovensku

ŠKODA má cyklistiku jednoducho v DNA, keďže jej zakladatelia, Václav Laurin a Václav Klement začínali v roku 1895 ako výrobcovia bicyklov. Dnes značka nadväzuje na svoju históriu a podporuje svetové cyklistické podujatia ako sú Tour de France či Vuelta. Medzi domácimi podujatiami okrem ŠKODA BIKE OPEN TOUR nechýbajú najväčšie preteky cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, L´Etape by Tour de France Slovakia ani Detská tour Petra Sagana.

Značky: