Nainštalujte si Windows 10 Creators Update už dnes!

5

To, že Microsoft zajtra vydá Creators Update, už asi viete a možno netrpezlivo očakávate. Je čas ho nainštalovať.

Nemusíte čakať do zajtra, stačí použiť tento inštalačný súbor priamo zo stránky Microsoftu.

Termín 11.4.2017 je totiž oficiálny dátum, kedy sa bude táto aktualizácia šíriť cez službu Windows Update.

Inštalačný súbor skontroluje, či sa dá na váš systém najnovšia aktualizácia nainštalovať. V prípade, že ste nemali pripravený systém, podobne ako to bolo v našom prípade, inštalačný proces stiahne potrebné súbory. Po dokončení sťahovania súborov sa počítač bude musieť reštartovať.

Ak necháte aktualizáciu pracovať samostatne, do 30 minút sa reštart vykoná automaticky. Dá sa ale zastaviť a potom sa aktualizácia vykoná pri prvom reštarte systému.

Počítajte zhruba s 15-timi minútami na počítači s rýchlym SSD diskom. Na počítači s klasickým diskom bude táto aktualizácia trvať dlhšie. Neodporúčame ju robiť, ak potrebujete na počítači čo najskôr pracovať.

Po úspešnej inštalácii sa zobrazí úvodná obrazovka Creator Update v prehliadači Edge. Windows sa síce pýta, ktoré aplikácie budete chcieť predvolene používať, no ani odškrtnutie možností na predvolené aplikácie nám nepomohlo.

Windows známym súborom síce nepredurčil nové aplikácie, no pri otváraní známych súborov zase musíme mnoho z nich potvrdiť. Teda napríklad obrazové súbory, video súbory alebo napríklad PDF. Na toto otvorene nadávajú výrobcovia internetových prehliadačov. Creators Update totiž nie je prvá aktualizácia, ktorá sa snaží predvoliť prehliadač Edge, ktorý vyrába Microsoft

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

5 komentárov

  1. Stiahol som, vytvoril si (pomocou Windows-USB-DVD-Download-Tool-Installer) dvd a z toho som si dal aktualizovat. Ak by nieco nevyslo, ze to nahodim ako cistu instalaciu, ale vsetko prebehlo korektne a system je stabilny a rychly. Potesilo nocne osvetlenie 🙂 Jedine co nechapem je Windows Defender.

  2. Vsetko prebehlo ok, ale…novy notebook sa mi nejde pripojit na net. Najde wifi, signal vyborny, lenze neotvara stranky v prehliadaci. Kontrolou som zistil ze nepreklada ip adresu, skusil som obnovenie siete, preinstal sitoveho ovladaca aj zmenu dns na pevo (8.8.8.8 a 8.8.84.4) Stale sa nejde pripojit. na niektore stranky sa sice horko tazko pripoji ale na niektore len nacita a nic, pritom wifi hlasi pripojene na net. Vie mi niekto poradit? Niesom si ani isty, ci tento problem sposobila aktualizacia alebo vymena routra? S ostatnymi zariadeniami mobily, notebook aj tablet sa v poho pripojime. S jednym zariadenim notebook asus zenbook nie.Za rady budem vdacny.

    • mal som podobný problém s niektorými stránkami a dokonca mi ani videa na Youtube nešlo prehrávať, stále dokola len načítavalo. Treba počkať na doladenie podobne ako pri Anniversary update-te.

  3. Pingback: Kúpili ste si nový počítač? Staršie verzie systému Windows si už nezaktualizujete | TOUCHIT

Pridaj komentár