Nové farebné prevedenie je elegantné.

Xiaomi začalo koncom minulého roka predávať v Číne 6,4-palcový phablet Xiaomi Mi Mix, ktorý predstavuje malú revolúciu. Jeho pomer obrazovky k telu je 91,3% a nič podobné sme tu doteraz nemali.

Výrobca na CESe oznámil bielu verziu, ktorá sa v priebehu tohto roka začne predávať v Číne. Dostupnosť na ostatných trhoch nie je známa.

Pripomeňme, že Mi Mix má mierne zaoblené horné rohy displeja a keďže nemá horný rámik nad obrazovkou, výrobca musel presunúť prednú kameru pod displej – v rámci fotenia selfie si však môžete otočiť phablet dole hlavou a snímať fotky ako na ostatných telefónoch.

V neexistujúcom hornom ráme takisto nenájdete infračervený senzor vzdialenosti, ten výrobca nahradil ultrazvukovým senzorom. A klasické slúchadlo, ktoré takisto býva umiestnené v hornom rámiku, nahradil špeciálny piezoelektrický reproduktor, ktorý generuje zvuk pomocou kovového rámika. Zariadenie zaujme aj keramickými bočnými tlačidlami.

Čo sa výbavy týka, Mi Mix obsahuje procesor Snapdragon 821, 4 GB RAM a 128 GB úložisko. K dispozícii bude takisto drahšia konfigurácia so 6 GB RAM a 256 GB úložiskom s cenovkou na úrovni 545 eur v prepočte. Telefón má dva sloty na SIM karty, 4400 mAh batériu a 16 Mpx fotoaparát.

Cena zariadenia je v prepočte necelých 500 eur.

Prečítajte si aj:

VIDEO: Xiaomi Mi Mix je phablet ako zo sci-fi filmov. Nemá takmer žiaden rám okolo displeja

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit