Samsung si chce ukrojiť z koláča herných notebook, predstavil novú sériu s názvom Odyssey.

Nový dizajn a predovšetkým nové logo, takto Samsung upozorňuje na špecializované notebooky pre hráčov. V súčasnosti ešte nie sú k dispozícii úplne všetky technické a najmä cenové detaily. Najmä na našom trhu, rovnako tak aj dostupnosť. Notebook vyzerá dobre, najmä v čiernej farbe. Subjektívne sa nám biely variant priveľmi nepozdáva. Vyzerá trochu lacno, no bude to otázka vkusu. Zaujímavým prvkom je touchpad, ktorý má LED podsvietenie svojho orámovania.

To čo robí z tohto notebooku herný stroj, nie je len o dizajne a farbách. Hoci RGB podsvietená klávesnica u 17,3“ modelu vyzerá veľmi pekne. Tu si výrobca pripravil dve varianty a neodlišujú sa len veľkosťou uhlopriečky. Štandardom je 15,6“ uhlopriečka a 17,3“ uhlopriečka. Mohlo by sa zdať, že práve verzia s menšou uhlopriečkou bude len slabý odvar. Avšak bude to plnohodnotný herný stroj so silnou grafikou. Plnohodnotné RGB podsvietenie tu ale nenájdete. Klávesnica bude podsvietená červenou farbou. Až pri 17,3“ modeli je RGB ako aj špeciálny zdvih klávesov WASD. Menší model má tieto klávesy odlíšené iba tvarom.

Na pretaktovanie a využitie maximálneho herného výkonu je tu špeciálne tlačidlo. Takéto niečo sme videli aj pri iných notebookoch, niektoré mali funkcia zvýšenia herného výkonu riešenú softvérovo.

Myslíme si, že Full HD displeje v oboch prípadoch sú dobrá voľba. Je to dostatočne vysoké rozlíšenie na hranie aj na 17,3“ uhlopriečke a zároveň získate rýchlu odozvu pri hraní hier. Mať tu 4K displej by bolo neefektívne a rozdiely by ste pri hraní reálne nepostrehli. Zbytočne by ste žmýkali výkon grafiky na takto vysoké rozlíšenie.

Uvidíme, ako sa notebooky od Samsungu uchytia v povedomí hráčov. Faktom je, že nestačí len vyrobiť výkonný notebook, ale vybudovať okolo značky vernú komunitu hráčov.

Špecifikácie oboch notebookov

 Samsung Notebook Odyssey (17,3“)Samsung Notebook Odyssey (15,6“)
Displej17,3“ Full HD (1,920 × 1080), anti-reflexný15,6“ Full HD (1920 × 1,080), anti-reflexný
PriocesorAž do 7. generácie Intel Core i7Až do 7. generácie Intel Core i7
PamäťAž do 64 GBAž do 32 GB
ÚložiskoAž do 512 GB PCIE SSD + 1 TB HDD , Dual SSD + HDD, trojité úložiskoAž do 256 GB PCIE SSD + 1 TB HDD , SSD + HDD, dvojité úložisko
GrafikaŠpecifikované neskôrNVIDIA GTX1050 (40W) GDDR5 4GB/2GB
KlávesnicaVolcano klávesy (0,5 mm) / 2,5 mm zdvih / prispôsobiteľné RGB podsvietenie pre jednotlivé klávesyWASD podsvietenie / LED podsvietená klávesnica / zaoblené klávesy WSAD
Akumulátor93 Wh43 Wh
Hmotnosť3,79 kg2,53 kg
Výška35,6 mm – 37,7 mm24,0 mm – 28,2 mm
PortyUSB-C (Thunderbolt3), USB 3.0 (4EA), HDMI, LAN, 3 v 1, audio vstup, audio výstupUSB 3.0 (1EA), USB 2.0 (2EA), HDMI, LAN , 3 v 1, kombinovaný audio port

Na článku spolupracoval Ondrej Macko, Las Vegas.

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.