Česká lokalizácia je dostupná aj pre slovenských používateľov.

Netflix spustil nové české rozhranie, ktoré je od 11. októbra dostupné aj pre používateľov na Slovensku. Češtinu si môžete aktivovať v nastaveniach vášho účtu na webovej stránke netflix.com/LanguagePreferences. Zmena by sa mala následne prejaviť vo všetkých vašich zariadeniach.

Češtinu sme vyskúšali aj my v redakcii a všimli sme si, že zatiaľ čo webové rozhranie je lokalizované úplne, v prípade mobilných aplikácií sa môže objaviť kombinácia českého a anglického jazyka.

Okrem českého rozhrania pribudli do ponuky služby Netflix aj české filmy. Netflix tvrdí, že pridal viac ako 70 obľúbených filmov, ako sú napríklad LOVEní, Špindl, Anděl Páně 2, Padesátka, Vratné lahve, Po strništi bos, Masaryk, Pupendo, Ostře sledované vlaky, Tmavomodrý svět či Kuky se vrací. Nie všetky uvedené filmy sme v ponuke slovenského Netflixu aktuálne našli.

Netflix v češtine

Netflix tiež sľubuje, že počet originálnych českých filmov sa do konca roka zvýši na 150 a všetku svoju originálnu tvorbu bude ponúkať s českým dabingom. Český obsah si môžete v ponuke Netflixu zobraziť zadaním slova „czech“ do vyhľadávania, resp. „česko“ v prípade českého používateľského rozhrania.

V rámci krátkeho testu českého rozhrania sme postrehli, že niektoré tituly nám Netflix pri nastavení češtiny neponúka. Pravdepodobne ide o tituly, ktoré nemajú české titulky alebo dabing.

Pokiaľ teda ovládate anglický jazyk aspoň pasívne, odporúčame aj naďalej používať službu v angličtine. České filmy a české titulky či dabing budete môcť využívať pre tituly, ktoré ich ponúkajú, aj v takomto prípade a zároveň získate prístup k ďalším titulom, ktoré sú dostupné v angličtine.

Netflix je odteraz k dispozícii s českým rozhraním

Zdroj: TS Netflix

Prečítajte si aj:

Dočkali sme sa: Slovenské HBO GO dostalo offline režim (DOPLNENÉ)

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit