Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Nikon predstavuje nový objektív radu Z so zoomom – NIKKOR Z 28- 400 mm f/4-8 VR. Objektív prináša úžasné 14,2-násobné priblíženie v kompaktnom a ľahkom tele, vďaka čomu môžete mať tento všestranný superzoom neustále nasadený na svojom fotoaparáte radu Z a byť pripravení na každú fotografickú príležitosť, ktorá sa pred vami vyskytne! Širokouhlé krajiny, pouličné scény, akčné snímky teleobjektívom, či dokonca snímky prírody zblízka: je to skutočne objektív na každú príležitosť.

Vďaka kompaktným rozmerom a hmotnosti iba 725 g nebudete musieť dlho premýšľať, či si tento objektív s 14,2-násobným priblížením zbalíte do tašky, alebo či ho počas prechádzok rovno nenecháte na fotoaparáte Nikon Z. Jeho mimoriadne všestranný rozsah ohniskových vzdialeností poskytuje 28 mm na najkratšom ohnisku, 400 mm pri maximálnom priblížení super-teleobjektívu – a všetko medzi tým. Pre používateľov, ktorí chcú rozšíriť svoje kreatívne príležitosti na situácie so slabým svetlom alebo rýchlejšiu akciu je tu vstavaná optická stabilizácia obrazu s rozsahom 5,0 EV, ktorá vyrovnáva otrasy. Po nasadení objektívu na fotoaparát Nikon Z vybavený funkciou Synchro VR sa účinnosť stabilizácie obrazu zvýši až na 5,5 EV.1,2 Tento objektív navyše využíva rýchly a tichý krokový motor na automatické zaostrovanie, čo umožňuje používateľom rýchlo zaostriť aj na rýchlo sa pohybujúce objekty.

Univerzálny objektív NIKKOR Z 28-400 mm f/4-8 VR neslúži iba na širokouhlé snímanie alebo snímanie vzdialených objektov. Vďaka najkratšej zaostriteľnej vzdialenosti iba 0,2 m pri 28 mm ohnisku a 1,2 m pri 400 mm ohnisku3 tento superzoom objektív miluje aj snímanie zblízka! Maximálny reprodukčný pomer je 0,35x, čo umožňuje používateľom komponovať nádherne detailné snímky menších objektov a reprodukovať ich v takmer polovičnej veľkosti. Tento ľahký superzoom sa nezľakne ani počasia: vďaka spoľahlivému utesneniu okolo bajonetu a všetkých pohyblivých častí môžu používatelia využiť na maximum každý výlet, prechádzku a všetky druhy svetla.

Zurab Kiknadze, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe hovorí: „Náš nový objektív NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR je najľahší objektív radu NIKKOR Z, ktorý siaha až po 400 mm, pričom manipulácia s ním je jednoduchšia ako so superteleobjektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Je ideálny pre ľudí, ktorí chcú so sebou nosiť iba jeden objektív a byť pripravení na akúkoľvek fotografickú príležitosť, blízko alebo ďaleko.“

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR

Menej nosenia, viac možností snímania. Pôsobivé 14,2-násobné priblíženie: jeho mimoriadne všestranný rozsah ohniskových vzdialeností poskytuje 28 mm na najkratšom ohnisku, 400 mm pri maximálnom priblížení super-teleobjektívu – a všetko medzi tým.

Ľahký a vyvážený: vďaka hmotnosti iba 725 g sa s týmto objektívom s rozsahom ohniskových vzdialeností od širokouhlej až po superteleobjektív neuveriteľne jednoducho manipuluje. Panorámovanie a sledovanie objektu je plynulé,, aj keď objektív vysuniete až na 400 mm.

Stabilizácia obrazu s rozsahom až 5,5 EV: vstavaná stabilizácia obrazu s rozsahom 5,0 EV1 vyrovnáva otrasy na získanie ostrých záberov aj v slabšom svetle. Pri použití s ​​fotoaparátom Nikon Z, ktorý podporuje funkciu Synchro VR, sa účinnosť stabilizácie zvyšuje až na 5,5 EV.2

Skvelý na snímanie zblízka: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť je len 0,2 m od objektu na širokouhlom konci a 1,2 m pri priblížení na 400 mm.3 Maximálny reprodukčný pomer 0,35x umožňuje vytvárať úžasné detailné zábery.

Spoľahlivé automatické zaostrovanie: rýchly a tichý krokový motor od spoločnosti Nikon zaisťuje rýchle zaostrenie a ponúka takmer nehlučnú prevádzku.

Povestná ergonómia spoločnosti Nikon: tichý ovládací krúžok je prispôsobiteľný a prepínač uzamknutia zoomu zabraňuje náhodnému vysunutiu objektívu počas prenosu.

Utesnený a pripravený na cestovanie: spoľahlivé utesnenie okolo bajonetu a všetkých pohyblivých častí objektívu pomáha zabrániť vniknutiu prachu a vody do tubusu objektívu.

Hranatá slnečná clona: dodávaná slnečná clona má nápaditý štvorcový dizajn. Možno ju prevrátiť, aby ste ušetrili miesto pri skladovaní objektívu.

Značky: