Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje vydanie verzie 1.3.0 aplikácie NX Field – najnovšej verzie systému na diaľkové fotografovanie pre profesionálne agentúry. Táto aktualizácia podporuje nahrávanie videosekvencií pomocou fotoaparátu Z 9 – plnoformátového (formát FX) mirrorless fotoaparátu od spoločnosti Nikon – a rozširuje možnosti snímania na diaľku.

Ukážka obrazovky pri používaní

Verzia 1.3.0 umožňuje pomocou tabletu meniť nastavenia fotoaparátu, zobraziť živý náhľad viacerých fotoaparátov pripojených k systému NX Field súčasne a vykonávať operácie ako napríklad spustenie či zastavenie nahrávania videosekvencie na jednej obrazovke. To všetko je možné vykonávať pri súčasnom nahrávaní videosekvencie pomocou fotoaparátu Z 9. NX Field ver. 1.3.0 tiež zobrazuje náhľad z viacerých pripojených fotoaparátov pomocou hlavného/sekundárneho zobrazenia. To uľahčuje vykonávanie presných operácií, ako je zaostrovanie či výber zaostrovacieho bodu, a umožňuje jednému fotografovi/tvorcovi videosekvencií alebo malej skupine dosiahnuť efektívnejší pracovný tok pri práci s videosekvenciami, ako bolo možné predtým.

Nové funkcie tiež umožňujú lepšie ovládanie vzdialených fotoaparátov pomocou hlavného fotoaparátu. Spojenie medzi vzdialenými fotoaparátmi a serverom FTP sa zobrazuje v hľadáčiku hlavného fotoaparátu a na displeji živého náhľadu, čo uľahčuje používanie a zároveň umožňuje zobrazovať stav pripojených vzdialených fotoaparátov. Podporovaný je rýchly a vysoko bezpečný prenosový protokol FTPS a rozšírili sa aj typy obrázkov, ktoré je možné nahrať, čo umožňuje výber formátu „JPEG“ alebo „NEF (RAW) + JPEG“ v závislosti od podmienok siete.

Spoločnosť Nikon bude pokračovať v poskytovaní aktualizácií pre systém NX Field na podporu profesionálnych fotografov a tvorcov obrazového obsahu, ktorí pracujú v prvej línii reportážnej fotografie a fotografujú rozhodujúce okamihy.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.